.
.
.

بارزانی خواستار دور كردن جنگ پ.ک.ک با تركيه از اقليم كردستان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق روز شنبه 1-8-2015 ضمن محکوم کردن قتل تعدادى از شهروندان کرد عراقى در حملات هوایی ترکیه به‌ مناطق مرزی اقلیم، از پ.ک.ک خواست، جنگ و درگیری را از خاک اقلیم كردستان دور کند.

به گزارش منابع کردهای عراق بامداد امروز شنبه‌، جنگنده های ارتش ترکیه اقدام به بمباران روستاهای مناطق کوهستانی در مرز میان اقلیم کردستان عراق و ترکیه کردند که در نتیجه این حملات دست کم 9 شهروند غیرنظامی كرد جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به دنبال وقوع این حادثه، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان با صدور بیانیه ای که در سایت رسمی ریاست اقلیم منتشر شد؛ با اشاره به قربانی شدن شهروندان بی دفاع اقلیم در حملات هوایی ارتش ترکیه، این بمباران ها را محکوم کرد.

در این بیانیه ضمن تسلیت به بازماندگان جان باختگان این حملات، از ارتش ترکیه درخواست شده است که بمباران کردن این مناطق و هدف قرار غیرنظامیان را متوقف سازد.

بارزانی همچنین تأکید کرده است: "هیچ گونه توجیهی برای شهید کردن شهروندان عادی اقلیم کردستان وجود ندارد."

در بخش دیگری از بیانیه بارزانی آمده است: لازم است که نیروهای پ.ک.ک نیز میدان جنگ را از مناطق اقلیم کردستان دور کنند و اجازه داده نشود که شهروندان بی دفاع اقلیم قربانی درگیری و منازعات ترکیه و پ.ک.ک شوند، ادامه جنگ و درگیری موجب قربانی شدن مردم بی دفاع می شود و از طرفین درگیری درخواست می کنیم به روند مذاکرات صلح بازگردند.