فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در استان ابین

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع خبری العربیه روز جمعه 30 ژوئیه از کنترل کامل نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی وفادار به منصور هادی، بر منطقه استراتژیک «العلم» در شرق عدن خبر دادند.

  این در حالی است که آخرین منطقه تحت کنترل حوثی ها در شمال استان روز گذشته از کنترل کودتگران حوثی و نیروهای عبدالله صالح خارج شد.

  طبق این گزارش در «ابین» نیز مقاومت مردمی بخش های وسیعی را از شهر "لودر" را به کنترل خود در آوردند.

  طی درگیری در«ابین » دست کم 30 تن از شبه نظامیان حوثی اسیر و دهها تن از آنها نیز کشته و زخمی شدند.

  ارتش ملی یمن ومقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی علاوه بر عدن مناطق استراتیژیک ارتباطی بین عدن و شرق یمن را به کنترل کامل خود درآوردند.

  نیروهای مقاومت مردمی همچنین موفق شد حوثی ها را از مناطق البساتین، مزارع جعوله و بئر احمد، خارج کنند. این نیروها روز چهارشنبه پایگاه استراتیژیک «العند» را کاملا به محاصره خود در آورد اما به دلیل وجود صدها نفر دستگیرشدگان در داخل این پایگاه حمله به داخل این پایگاه را به عقب انداخت، اما محاصره آن همچنان پا برجاست.

  پیشتر منابع حقوق بشری در عدن، گزارش دادند که شورشیان حوثی 1500 نفر از افراد دستگیر شده از استانهای عدن، لحج، ابین و الضالع را در داخل پایگاه العند به گروگان گرفته اند.

  در همین حال منابع مقاومت اعلام کردند که نیروهای مقاومت به همراه واحدهایی از ارتش یمن پایگاه هوایی استراتژیک العند را در محاصره کامل خود دارند.

  نیروهای مقاومت در منطقه المحله و الجلاجل در نزدیکی شهر الحوطه، مرکز استان لحج پیشروی کرده و جبل الزیتون و مثلت العند را در اختیار دارند. در این درگیریها شماری از شبه نظامیان حوثی و صالح کشته و زخمی شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران