فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله النصره به مواضع گروه‌های مسلح حمایت شده از غرب در شمال سوریه

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  دیده بان حقوق بشر سوریه و برخی گروه های مسلح اعلام کردند که گروه جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه، جمعه 31 ژوئیه به مواضع گروه های شبه نظامی حمایت شده از سوی غرب حمله کرده است.

  این حمله تنش میان گروه های شبه نظامی را در نزدیکی مرزهای ترکیه افزایش می دهد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارش خود ذکر کرده است جنگنده هایی که گمان می رود از ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده باشند، مواضع النصره را در منطقه ای نزدیک شهرک اعزاز در شمال شهر حلب بمباران کردند.

  این نبرد که به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه به کشته شدن دستکم 13 نفر انجامید، نشانگر چالش های بزرگی است که طرح های آمریکا و ترکیه برای بیرون راندن شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش از شمال سوریه با آن مواجه است.

  پیش از این نیز گروه النصره که یکی از نیرومندترین گروه های شبه نظامی در شمال سوریه به شمار می آید، شماری دیگر از گروه های مخالف اسد را مورد حمله قرار داد و به نابودی آن ها انجامید. آخرین آن ها گروه الحزم بود که از سوی غرب پشتیبانی می شد.

  منابع مخالفان سوریه می گویند یکی از گروه هایی که جمعه مورد حمله شبه نظامیان گروه النصره قرار گرفته، به «گردان 30» شهرت دارد و در برنامه ایالات متحده آمریکا برای آموزش جنگجویان میانه روی سوری به منظور نبرد با گروه داعش شرکت دارد.

  «گردان 30» اعلام کرد که شبه نظامیان النصره ساعت چهار و نیم بامداد جمعه پایگاهش را در نزدیکی اعزاز مورد حمله قرار دادند. در این حمله دستکم 5 تن از نیروهای «گردان 30» کشته شدند.

  «جیش الثوار» که ائتلافی از گروه های مسلح مخالف اسد است نیز در بیانیه ای اعلام کرد هشت تن از نیروهایش در حمله شبه نظامیان النصره کشته شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران