.
.
.

بخاطر کثرت اسرا در دست حوثی ها حمله به پایگاه العند به تعویق افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای مقاومت مردمی یمن بخاطر وجود صدها نفر دستگیرشدگان در داخل پایگاه هوایی العند، حمله به این پایگاه را به عقب انداخت، اما محاصره آن همچنان پا برجاست.

منابع حقوق بشری در عدن، روز چهارشنبه 29 ژوئیه گزارش دادند که شورشیان حوثی 1500 نفر از افراد دستگیر شده از استانهای عدن، لحج، ابین و الضالع را در داخل پایگاه العند به گروگان گرفته اند.

در همین حال منابع مقاومت اعلام کردند که نیروهای مقاومت به همراه واحدهایی از ارتش یمن پایگاه هوایی استراتژیک العند را در محاصره کامل خود دارند.

نیروهای مقاومت در منطقه المحله و الجلاجل در نزدیکی شهر الحوطه، مرکز استان لحج پیشروی کرده و جبل الزیتون و مثلت العند را در اختیار دارند. در این درگیریها شماری از شبه نظامیان حوثی و صالح کشته و زخمی شدند.

نیروی هوایی اتئلاف نیز نیروهای مقاومت را در حمله به پایگاه العند پشتیبانی می کنند. به گفته شاهدان عینی دروازه ورودی پایگاه و جایگاه پمپ بنزین العند بشدت بمباران شده است.

یکی از فرماندهان نیروهای مقاومت در ابین گفت که نبردهای شدید در شهر لودر در جریان است، و این نیروها بر کوه "یسوف" مسلط شده و شهر العین بزودی آزاد خواهد شد. شبه نظامیان حوثی در شهر لودر از همه طرف در محاصره هستند.

نبردها در شهر تعز ادامه دارد، و نیروهای مقاومت خیابانهای 40 و 60، المجلیه و النقطه الرابعه را در اختیار دارند، و در الضباب در غرب تعز هم نیروهای مقاومت الزنقل، جبل و عش را در اختیار دارند و یک تانک را که مشغول بمباران شهر بود منفجر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم