.
.
.

طرح داعش برای «پایان جهان» از هند عبور می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک سند که اخیرا فاش شده نشان می دهد که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، برای «پایان جهان» از راه حمله به هند در تلاش به کشاندن ایالات متحده آمریکا به جنگی فراگیر برنامه ریزی می کند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» این سند را که به زبان اردو نوشته شده اخیرا توسط یک شخص پاکستانی مرتبط با گروه طالبان، به برخی رسانه های آمریکایی درز داده است.

باورها بر این است که این سند را شبه نظامیانی از گروه داعش نوشته اند. هدف از آن، جذب شبه نظامیانی از گروه طالبان و القاعده با هدف برپایی «خلافت جهانی» است.

این سند نشان می دهد که برنامه ریزی ها برای حمله به هند آغاز شده و هدف از آن، کشاندن آمریکا به جنگی جهانی است.

در این سند آمده است: «چنانچه ایالات متحده و همپیانانش بخواهند حمله کنند که البته این مساله حتمی نیست، امت متحد خواهد شد. مساله ای که زمینه را برای نبرد آخر فراهم می کند.»

این سند از توطئه داعش برای حمله به نیروهای آمریکایی هنگام خروجشان از افغانسان علاوه بر کشتن دیپلمات های آمریکایی و حمله به مسئولان پاکستانی نیز پرده بر می دارد.

مسئولانی در سازمان های اطلاعاتی آمریکا این سند را بازخوانی کردند و گفتند بر این باورند که این سند حقیقی است.

سازمان های مسئول هندی تا کنون جلوی پیوستن بیش از 25 شهروند این کشور را به گروه داعش گرفته اند. نیروهای امنیتی از نزدیک زندگی این افراد را که حامل اندیشه های تندرو هستند، زیر نظر گرفته اند با این وجود تصمیم بر عدم بازداشت آن ها و متهم نکردنشان است. با این اقدام هند در تلاش است تا تندروها را به کنار گذاشتن این تفکر تشویف کند.

ژانویه گذشته وزیر دفاع هند گفته بود که دارایی های داعش برای این کشور امکان خرید جنگ افزار اتمی از پاکستان را فراهم می کند. ماه گذشته نیز داعش مدعی شد که به دستیابی به جنگ افزار اتمی نزدیک شده است.