.
.
.

حمله هوایی اسرائیل به منطقه‌ای در جنوب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده های ارتش اسرائیل، چهارشنبه 29 ژوئیه، منطقه ای در استان قنیطره سوریه را بمباران کردند. اما گزارش ها درباره مواضع هدف قرار گرفته توسط جنگنده های اسرائیلی، ضد و نقیض است.

دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که در حمله هوایی جنگنده های اسرائیلی به نزدیکی شهرک حضر در استان قنیطره در جنوب سوریه، دستکم 5 تن کشته شدند.

برپایه این گزارش، برخی منابع سوری از بمباران یک خودروی حامل 5 شبه نظامی خبر داده اند که دو تن از آن ها از اعضای حزب الله لبنان و سه تن دیگر از نیروهای دفاع ملی بودند.

در مقابل تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده است که جنگنده های ارتش اسرائیل، یکی از پایگاه های جبهه خلق برای آزادی فلسطین را بمباران کردند. این گروه فلسطینی از متحدان حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه است و نیروهایش در کنار نیروهای دولتی این کشور علیه مخالفان در حال نبرد هستند.

اسرائیل تا کنون به این خبرها واکنشی نشان نداده است.

این نخستین بار نیست که جنگنده های ارتش اسرائیل طی ماه های گذشته، مناطقی در سوریه را بمباران می کنند. شامگاه 25 آوریل نیروی هوایی اسرائیل یکی از پایگاه های نظام سوریه را در بلندی های قلمون در حومه شمالی دمشق در نزدیکی مرزهای لبنان بمباران کرد.

روز 18 ژانویه حمله ای دیگر صورت گرفت که یکی از کشته شدگان آن، جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه فرمانده شاخه نظامی حزب الله بود.