.
.
.

2 پلیس بحرینی در انفجار تروریستی جزیره ستره کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور بحرین اعلام کرد که در یک بمبگذاری انتحاری در جزیره ستره دو پلیس کشته و سه پلیس دیگر زخمی شدند. این افراد در حین انجام وظیفه مورد هدف بمبگذاری قرار گرفتند.

هفته گذشته مقامات بحرینی خبر از دستگیری یک هسته تروریستی دادند که قصد داشته اسلحه و مواد انفجاری به کشور قاچاق کند.

تلویزیون العربیه در همین ارتباط اعترافات مهدی صباح عبدالمحسن، یکی از اعضای این هسته را پخش کرده که در آن فرد متهم اعتراف می کند در یک قرارگاه در شمال ایران ساخت و بکارگیری مواد منفجره را آموزش دیده است. این متهم گفت که همراه با یکی از دوستانش 4 بسته را از دو نفر در دریا دریافت کرده که حاوی سی-4 و اسلحه بوده، و قصد داشته از آنها استفاده کند، که توسط مقامات امنیتی بازداشت شده است.این افراد اعتراف کرده اند که در سالهای گذشته دست به عملیات تروریستی در کشور پادشاهی بحرین زده اند و برای این کار در کشورهای سوریه، عراق و ایران آموزش دیده اند. از جمله اقدامات تروریستی این افراد می توان حمله به اماکن عمومی و خصوصی، حمله به نیروهای پلیس، بستن راه با تایرهای مشتعل و سنگهای بزرگ اشاره کرد.

تمامی هسته های تروریستی که در چند سال گذشته دستگیر شده اند اعلام کرده اند که اولین هدف آنها ایجاد هرج و مرج و وحشت افکنی در کشور بوده است. این افراد تا پیش از سال 2011 اغلب در سوریه و پس از آن در عراق و یمن آموزش دیده اند.

این افراد برای هدفهای تروریستی خود به طور مستمر به اسلحه و مهمات نیاز داشتند، و آنرا از خارج قاچاق می کردند و نیروها امنیتی در چندین مورد این هسته ها کشف و خنثی کرده است.

مقامات بحرینی هر از چندگاهی اعلام می کنند که قایقهای حامل اسلحه و مهمات قاچاق را ضبط می کنند، که یک مورد آن در ماه دسامبر دو سال پیش از عراق و آخرین در ماه رمضان گذشته از کشور ایران قصد ورود به آبهای بحرین را داشتند.