.
.
.

خنثی شدن توطئه جدید حوثی ها برای حمله به مناطق مرزی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال اعلام آتش بس انسانی در یمن از سوی ائتلاف که قرار بود ساعت 10 بامداد روز گذشته اجرا می شد، شبه نظامیان حوثی و صالح بدون پایبندی به آن برای حمله به مناطق مرزی سعودی خود را آماده می کردند.

منابع نظامی سعودی روز سه شنبه 28 ژوئیه از کشف طرح توطئه جدیدی برای حمله حوثی ها و صالح به مرزهای سعودی و هدف قرار دادن مناطق مسکونی جازان و نجران با اسلحه سنگین خبر دادند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی سعودی، حوثی ها که طی سال های گذشته به عهدشکنی و عدم پایبندی به هر گونه توافق سیاسی با دیگر احزاب یا دولت های معاصر یمن مشهورند، این بار نیز همزمان با اعلام آتش بس انسانی از سوی ائتلاف عربی خود را برای حمله گسترده به روستاهای مرزی سعودی و ایجاد هرج ومرج آماده می کردند.

طبق نقشه حوثی که منابع نظامی سعودی تلویزیون العربیه را در جریان جزئیات آن قرار دادند، قرار بود حوثی ها با آغاز اولین ساعات آتش بس تمام نیروهای خود را در نزدیکی مرز سعودی متمرکز کنند و سپس به طور همزمان با پوشش حملات موشکی نیروهای وفادار به صالح به روستاهای مرزی سعودی یورش ببرند. همچنین در این طرح قرار بود که شبه نظامیان صالح و حوثی از مهلت تعیین شده آتش بس استفاده کنند و به مناطق آزاد شده در جنوب و شمال که در کنترل نیروهای مقاومت مردمی است،حمله کنند.

این توطئه پیش از اینکه عملا به وقوع بپیوندد توسط اتاق عملیات مشترک، برج های کنترل و مراقبت ارتش سعودی و نیز طی پروازهای شناسایی جنگنده های ائتلاف کشف شد.

پس از کشف این توطئه جنگنده های ائتلاف مواضع و تجمعات حوثی ها را به شدت بمباران کرده و چندین سکوی موشک انداز آنها را منهدم کردند.

هلیکوپترهای آپاچی و نیروهای زمینی سعودی نیز باهدف قرار دادن مراکز تجمع حوثی ها بوسیله آتش بار سنگین توپخانه و خمپاره طرح این گروه کودتاگر را به طور کلی خنثی کردند.