.
.
.

منامه از شکست عملیات ایران برای قاچاق اسلحه و مواد منفجره به بحرین خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور بحرین اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور، عملیات قاچاق مواد منفجره بسیار خطرناک، اسلحه اتوماتیک و مقادیری مهمات را با شکست مواجه کرد.

بنا بر این اعلام، در این عملیات 5 مظنون دستگیر شدند که شماری از آن ها توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران آموزش داده شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه بحرین افزوده است: «دو تن از دستگیر شدگان به دریافت محوله از ایرانی ها در آب های منطقه ای بحرین، اعتراف کرده اند. یکی از آن ها در سال 2013 در ایران آموزش دیده است.»

مقام های بحرینی می گویند که 43 کیلوگرم ماده شدید الانفجار C4 را از قاچاقچیان مصادره کرده اند.

پیش از آن خبرگزاری وزارت امور خارجه بحرین اعلام کرد که سفیر خود را از ایران فراخواند. این اقدام چند روز پس از سخنرانی آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران روی می دهد که اعتراض مقام های بحرینی را در پی داشت.

وزارت امور خارجه بحرین، در بیانیه ای، ادامه مواضع «ستیزه جویانه» مسئولان جمهوری اسلامی ایران را که «ناقض اصل همجواری و پایبندی به قوانین، اعراف بین الملل، سازمان ملل متحد و سازمان همکاری های اسلامی» است محکوم کرد؛ قوانینی که هرگونه دخالت در امور داخلی دیگر کشورها را منع می کند.

پیشتر وزارت کشور بحرین اعلام کرده بود که گارد ساحلی این کشور 15 ژوئیه قایقی را توقیف و از آن 44 کیلوگرم ماده منفجره C4، هشت تفنگ کلاشنیکف، 32 خشاب و مقادیری مهمات را ضبط کرده است.