.
.
.

اغلو: عملیات نظامی ترکیه علیه داعش و پ ک ک موقتی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه، روز شنبه 25 ژوئیه تاکید کرد که عملیات نظامی کشورش علیه گروه داعش و حزب کارگران کردستان «پ ک ک»، موقتی نیست و تا زمانی که این دو امنيت ترکیه را تهدید می کنند، عمليات نظامى ادامه خواهد داشت.»

به گزارش العربیه، نخست وزیر ترکیه، که در یک کنفرانس خبری در آنکارا حضور داشت، همچنین از بازداشت 590 نفر از عناصر داعش خبر داد.

اغلو تاکید کرد که « در برابر کسی که امنیت ترکیه را تهدید کند، به شدت پاسخ خواهیم داد. » وی گفت :« ترکیه بر اساس حقوق استوار است و اجازه هدف قرار دادن امنیت کشورمان را نخواهیم داد. کسی نمی تواند صبر ما را امتحان کند.»

نخست وزیر ترکیه خطاب به شهروندان کشورش گفت :« آنکارا عملیات نظامی را ادامه خواهد داد تا شهروندان ترکیه زندگی روزانه امن تر و باثبات تر داشته باشند.»

وی درباره عملیات نظامی نیروهای مسلح کشورش بیان داشت:« ارتش ترکیه مواضع داعش در سوریه و گروه پ ک ک در شمال عراق را با حملات هوایی و بمباران توپخانه ای هدف قرار داد است.»

نخست وزیر ترکیه افزود:« ما آغاز مرحله سوم عملیات نظامی در سوریه و عراق را به ارتش ابلاغ کردیم. همچنین عملیات زمینی و هوایی ادامه دارد.»

در همین حال حزب کارگران کردستان «پ ک ک»، پایان آتش بس با ترکیه را اعلام کرده است.


اغلو فاش کرد که دولت ترکیه عملیات نظامی ارتش این کشور علیه پ ک ک را با مقامات اقلیم کردستان در میان گذاشته است. او گفت که مسعود بارزانی نسبت به حق ترکیه در انجام این عملیات تاکید کرده است.

از سوی دیگر، مولود چاووش اغلو، وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد مناطقی که از داعش در سوریه آزاد شوند، مناطقی امن خواهند بود.