.
.
.

اعلام برقراری آتش بس 5 روزه از سوی ائتلاف در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از مشروعیت در یمن به رهبری سعودی روز شنبه 25 ژوئیه 2015 اعلام کرد، بنا به درخواست عبدربه هادی منصور هادی رئیس جمهوری یمن، 5 روز آتش بس برقرار می شود. این آتش بس قرار است از فردا یکشنبه 26 ژوئیه اجرا شود.

در بیانیه صادر از رهبری ائتلاف آمده است:«در پاسخ به درخواست عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن که از برادر خود، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی تقاضای آتش بس کرده بود، رهبری ائتلاف یک آتش بس 5 روزه ای را به منظور ارسال کمک های انسانی به مردم یمن اعلام می کند».

روز گذشته منصور هادی طی نامه از ملک سلمان پادشاه سعودی در خواست کرده بود که به منظور ارسال کمک های انسانی به مناطق آسیب دیده یمن، ائتلاف عربی یک آتش بس موقت اعلام کند تا در صورت پایبندی حوثی ها به این آتش بس دولت وی بتواند کمک های انسانی خود را در سطح وسیع تری به مردم این کشور برساند.

ائتلاف عربی به رهبری سعودی ضمن اعلام آتش بس موقت، اما در عین حال تاکید کرد، در صورتی که شبه نظامیان حوثی از این فرصت بخواهند سوء استفاده کنند و به انتقال تجهیزات نظامی یا افراد مسلح خود به مناطق آزاد شده جنوب اقدام کنند، نیروهای ائتلاف آنها را مورد هجوم قرار خواهند داد.