.
.
.

دست داشتن یک نیروی امنیتی در ورود خودروی بمب‌گذاری شده به دیالی عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادگاه تجدید نظر دیالی عراق، روز چهارشنبه 22 ژوئیه از تشکیل یک کمیته قضایی بلند پایه برای تحقیق درباره انفجار منطقه بنی سعد این شهر خبر داد.

به گزارش العربیه، دادگاه تجدید نظر عراق گفته که شماری از افراد نظامی مسئول حفاظت از منطقه محل حادثه دستگیر شده اند. به گفته مقامات قضایی، یکی از افراد دستگیر شده، در کمک به وارد کردن خودروی بمب گذاری شده به منطقه انفجار اعتراف کرده است.

جاسم محمد عبود، رئیس دادگاه تجدید نظر، اظهار داشت: «یک کمیته قضایی به ریاست من برای تحقیق درباره حادثه خان بنی سعد و شناسایی عاملان آن تشکیل شده است.»

وی افزود: «یکی از 11 نفر دستگیر شده که مسئول حمایت از منطقه خان بنی سعد بودند، پس از بازداشت، نسبت به وارد کردن خودروی بمب گذاری شده، اعتراف کرده است.» او گفته که در پی تهدید داعش به کشتن وی و خانواده اش، مجبور به انجام این کار شده است.

اظهارات رئیس دادگاه تجدید نظر نشان می دهد که این دادگاه، رئیس پلیس منطقه خان بنی سعید را برای برخی تحقیقات، بازداشت کرده است، چرا که وی چند روز پیش از این حادثه، گزارش هایی درباره احتمال وقوع انفجار در این منطقه دریافت کرده بود.

پس از حادثه انفجار در خان بنی سعد شهر دیالی که به کشته و زخمس شدن 300 نفر شد، علاوه بر سازمان ملل، کشورهای زیادی از جمله روسیه، آمریکا، فرانسه و بریتانیا، این انفجار را محکوم کردند.