.
.
.

برای دیدن دوست پسرش به مغرب رفت؛ اما به ارتباط با داعش متهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مغرب بار دیگر به تیترهای مجموعه ای از روزنامه های آمریکایی و بریتانیایی بازگشت. دلیل هم اعلام خبر ناپدید شدن ربکا آرتور دختر نوجوان 17 ساله آمریکایی در مغرب است. خانواده او کمپینی برای یافتن او به راه انداختند. اما پس از آن مشخص شد که دخترشان ناپدید نشده بلکه به دیدن دوست پسر مغربی اش رفته است. او اما نمی دانست که این سفر باعث آغاز عملیات جستجو توسط پلیس فدرال (FBI) و پلیس مغرب شده است.

اوایل هفته؛ پلیس مغرب اعلام کرد که ربکا را در ویلایی در شهر الصویره مشرف بر اقیانوس اطلس پیدا کرده است. او به همراه دوست پسرش «السیمو» و خانواده اش بود که در حال سپری کردن تعطیلات تابستانی خود بودند. آن ها هنگامی که در جریان عملیات جستجو به دنبال مهمانشان قرار گرفتند، شگفت زده شدند. از این رو تصیمم گرفتند تعطیلات خود راقطع کرده و به محل سکونت خود در دار البیضاء برگشت.

روزنامه بریتانیایی «مرور» از وجود نگرانی هایی نزد مقام های آمریکایی از سفر ربکا به گروه های تندرو خبر داده بود؛ به ویژه این که او مادرش را در جریان سفرش قرار نداده بود و به او گفته بود که برای دیدار با یکی از دوستانش به کالیفرنیا می رود. اما پس از آن مشخص شد که به مغرب رفته است.

ربکا با السیمو دوست پسر مغربی اش از راه شبکه های اجتماعی آشنا شد. آن ها دلداده همدیگر شدند و تصمیم گرفتند لحظاتی عاشقانه با یکدیگر سپری کنند. اما پس از آن عکس های ربکا، روزنامه ها را در نوردید و برخی هو نوشتند که او احتمالا به گروه دولت اسلامی (داعش) پیوسته است.

در ویدیویی که آن را سایت روزنامه مغربی هسپرس منتشر کرده، عشق ربکا به دوست پسرش به تصویر کشیده شده است. السیمور به خبرنگار این روزنامه گفته است که برای میزبانی از ربکا، اجازه خانواده خود را دریافت کرده بود و بر خلاف برخی خبرهای منتشره، او را نربوده است. او یکی از دوستان ربکا را متهم به انتشار «اخبار دروغ» در این باره به خاطر برخی از اختلاف های شخصی کرده است. او تاکید کرد که رابطه اش با ربکا تنها «عشق» است.

در هر حال کنسولگری آمریکا در دار البیضاء به روزنامه مغربی گفت که باید ربکا هرچه سریعتر به کشورش باز گردد زیرا به سن قانونی نرسیده و سفرش بدین صورت غیر قانونی است.