.
.
.

امارات از ماه آینده یارانه بنزین را حذف می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت انرژی امارات متحده عربی روز چهارشنبه 22 ژوئیه اعلام کرد که از ابتدای ماه آینده میلادی یارانه سوخت در این کشور حذف می شود و قیمت مواد سوختی بر اساس قیمتهای بین المللی تعدیل خواهد شد. این تصمیم در ارتباط با بنزین و کازوئیل اجرا می شود و هدف از حذف یارانه سوخت حمایت از اقتصاد ملی، پائین آوردن مصرف سوخت و حفاظت از محیط زیست و منابع ملی اعلام شده است.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات روز چهارشنبه گفت: "کابینه امارات این سیاست جدید قیمت سوخت را تصویب کرده است، و قرار است کمیته ای متشکل از نمایندگان وزارت انرژی و وزارت دارایی و شرکت نفت ابوظبی (ادناک) و شرکت نفت امارات (ایناک) همه ماهه کار نظارت بر قیمت و تطبیق آن با قیمتهای جهانی را برعهده بگیرد."

مزروعی گفت: "تصمیم به آزادسازی قیمت سوخت پس از مطالعات دقیق و اثبات منافع اقتصادی و اجتماعی و محیط زیستی آن گرفته شده است. حذف یارانه ها به رقابتی شدن اقتصاد ملی و گسترش منابع مالی کشور کمک خواهد کرد."

مزروعی گفت که آزادسازی قیمت سوخت باعث خواهد شد تا در مصرف بنزین و گازوییل صرفه جویی شود، و منابع طبیعی برای نسلهای آینده محفوظ بماند.

مزروعی گفت با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از میزان گازهای گلخانه ای در کشور کاسته خواهد شد. در سال 2013 ، میزان تولید گازهای گلخانه ای در بخش حمل و نقل امارات 22 درصد کل تولید این گازها بوده، و به 44.5 میلون تن در سال می رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم