فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پیشروی نیروهای مقاومت مردمی #یمن در استان تعز

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع یمنی روز سه شنبه 21-7-2015 از پیشروی واحدهای ارتش وفادار به منصور هادی و مقاومت مردمی در استان تعز خبر دادند.

  پس از پاکسازی عدن از حوثی ها، استان تعز طی دو روز گذشته شاهد شدیدترین درگیری ها میان نیروهای مقاومت مردمی وفادار به عبدربه منصور هادی و حوثی های کودتاگر بوده است.

  به گفته این منابع با پیشروی نیروهای مقاومت مردمی در داخل استان تعز اکنون درگیری ها به جاده اصلی «الاربعین» و ساختمان امنیت اداری استان تعز کشیده شده است.

  حمله نیروهای مقاومت مردمی به تعز ساعاتی پس از اعلام پاکسازی کامل شهر عدن از حوثی ها و مزدوران دیکتاتور سابق یمن صورت می گیرد.

  این در حالی است که حوثی ها پس از شکست در عدن و در مناطق دیگر یمن بی هدف مناطق مسکونی تحت کنترل مقاومت مردمی را با سلاح های سنگین مورد هدف قرار دادند.

  به گفته شاهدان عینی حوثی ها با بمباران مناطق مسکونی تلاش می کنند از مردم یمن که پشتیبان مقاومت هستند انتقام بگیرند.

  در همین حال نایف البکری استاندار و رئیس مقاومت مردمی استان عدن اعلام کرد شماری از رهبران برجسته حوثی ها به دست مقاومت مردمی اسیر شدند. وی گفت احتمالا برادر عبدالمالک حوثی رهبر کودتا نیز در میان این اسرا باشد.

  مقاومت علیه حوثی ها تنها در جنوب یمن محدود نمی شود شب گذشته مقاومت مردمی یمن طی کمینی در مقابل ساختمان بانک مرکزی یمن در صنعا 6 شبه نظامی حوثی را کشته و ده ها تن از آنها را زخمی کردند.

  همزمان با پیشروی نیروهای مقاومت مردمی یمن در عدن و تعز جنگنده های ائتلاف شب گذشته و بامداد امروز سه شنبه مواضع، اردوگاه های آموزشی و انبار اسلحه حوثی ها را در چندین استان از جمله استان «ابین» به شدت بمباران کردند.

  جنگنده های ائتلاف لشکر 15 پیاده نظام و زندان مرکزی استان «ابین» که در اختیار حوثی هاست و تعدادی از مراکز این گروه کودتاگر را نیز بمباران کردند.

  در استان شبوه نیز 20 تن از شبه نظامیان حوثی در بمباران جنگنده های ائتلاف کشته شدند.

  برچسب‌ها

  #یمن

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران