فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ورود اولین کشتی های حامل کمک های انسانی به بندرعدن

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  نایف البکری، استاندار #عدن در کشور #یمن، روز سه شنبه 21-7-2015 از ورود اولین کشتی حامل کمک های انسانی سازمان ملل متحد به بندر عدن پس از چهارماه وقفه به خاطر کارشکنی های حوثی ها خبر داده است.

  این اولین کشتی بزرگ کالا و مواد غذایی و دارو از سوی سازمان ملل برای عدن پس از آزادی سازی کامل آن از کودتاگران حوثی است که وارد شهر عدن می شود.

  پیش از این، فرماندار استان عدن اعلام کرده بود که اوضاع یمن از نظر انسانی و اقتصادی بسیار بحرانی است .

  وی افزود:« اولویت دولت شرعی یمن پس از آزادسازی پایتخت شرعی این کشور بازگشایی فرودگاه بین المللی عدن است.

  فرماندار عدن اظهار داشت اکنون بنادر ساحلی به ویژه بند معروف عدن برای لنگر انداختن کشتی ها برای باراندازی یا بارگیری آماده شده است.

  وجدان الشعيبي رئیس دفتر فرماندار عدن، با تایید ورود کشتی کمک های انسانی به شهر عدن بود، گفت :«دوکشتی یکی حامل مواد غذایی از دولت امارات متحده عربی، و دیگری حامل 400 هزار لیتر سوخت از سازمان ملل متحد وارد بنادر عدن و زیت شدند.

  طی 4 ماه گذشته حوثی ها و نیروهای عبدالله صالح با تمام قدرت تلاش کردند با محاصره و گلوله باران شهر عدن که به عنوان پایتخت موقت دولت مشروع یمن به شمار می رود، جامعه جهانی وکشورهای منطقه را در برابر امر واقع شده (کودتای حوثی ها) قرار دهند و به رفتار غیر قانونی خود مشروعیت بدهند اما مقاومت مردمی و ضربات سنگین جنگنده های ائتلاف باعث شکست استراتژی آنها شد

  برچسب‌ها

  #عدن, #یمن

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران