فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکیه:عامل انفجار سروچ شناسایی شده است

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر #ترکیه روز سه شنبه 21-7-2015 اعلام کرد، نیروهای پلیس ترکیه‌ توانستند هویت عامل انفجار شهر «سروچ» که روز گذشته اتفاق افتاد را مشخص کنند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر ترکیه که در حضور جمعی از خبرنگاران و روزنامه نگاران سخنرانی می کرد، با اعلام این خبر گفت:«عامل انفجار شناسایی شده و به احتمال زیاد با گروه داعش در ارتباط بوده است».

  نخست وزیر ترکیه پیشتر نیز گفته بود براساس تحقیقات اولیه این انفجار احتمالا کار داعش بوده اما در عین حال تاکید کرد که باید منتظر تحقیقات پلیس باشیم.

  اغلو افزود: «ما تدابیر لازم را علیه عاملان این انفجار اتخاذ خواهیم کرد. ما با یک حادثه تروریستی روبرو هستیم و عاملان این حمله را بازداشت و محاکمه خواهیم کرد».

  گزارشگر العربیه در استانبول به نقل از منابع ترکیه ای و شاهدان عینی حادثه گفته است، فرد انتحاری یک دختر 18 ساله بوده است.

  اغلو افزود:«دولت ترکیه یک جلسه ای فوق العاده در رابطه با این حادثه تشکیل داده و اقدامات امنیتی جدیدی را برای همین منظور اتخاذ خواهد کرد»

  نخست وزیر ترکیه اظهار داشت که تحقیق و بررسی در باره عاملان این انفجار به سرعت دنبال می شود.

  این در حالی است که وزارت کشور ترکیه در بیانیه‌ای از همه مردم این کشور خواسته است تا در مقابل حمله‌ای که وحدت این کشور را هدف قرار داده خویشتن داری کنند.

  برچسب‌ها

  #ترکیه

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران