فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 43 کشته و 170 زخمی حاصل کشتاری در شمال عدن توسط حوثی‌ها

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  یکشنبه 19 ژوئیه در بمباران بی هدف منطقه دار سعد در شمال عدن توسط شبه نظامیان حوثی، دستکم 43 غیر نظامی کشته و بیش از 170 تن زخمی شدند.

  این کشتار پس از آن روی داد که حلقه محاصره بر شبه نظامیان حوثی که در پایگاه نظامی استراتژیک العند حضور دارند، تنگ تر شده و نیروهای مقاومت هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، مواضع خود را در سه راهی نزدیک آن، مستحکم کردند.

  پیش از آن جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، مواضع حوثی ها را در نزدیکی پایگاه نظامی العند در استان لحج، به شدت مبابارن کرده بودند.

  یک منبع در نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی اعلام کرده است که کنترل سه راهی پس از درگیری های یک ساعته روی داد. او تاکید کرد که این نیروها در حال پیشروی به سمت پایگاه نظامی هستند.

  این منبع به العربیه افزود که نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی در حمله به پایگاه نهایت احتیاط را به خرج می دهند چرا که حدود 2هزار اسیر در پایگاه وجود دارند که شبه نظامیان آن ها را در سرتاسر پایگاه مستقر کرده اند.

  این موفقیت پس از آن حاصل شد که نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی در منطقه مدیریت التواهی در شهر عدن پیشروی کردند. هم اکنون درگیری هایی در مناطقی کوچک از عدن و به طور مشخص در منطقه هتل الصخره در جریان است.

  اما در محور مارب، نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی موفق شدند شبه نظامیان را از شماری از مواضع خود در غرب استان بیرون برانند. این پیشروی پس از حمله غافلگیر کننده نیروهای مقاومت به منطقه «الفاو» صورت گرفت که طی آن موفق شدند سه موضع را به کنترل خود در آوردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران