فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • #امارات: قانون مبارزه با تبعیض و توهین به ادیان صادر شد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی روز دوشنبه 20 ژوئیه با صدور حکمی، قانون مجازات توهین ‌کنندگان به ادیان و مقدسات و آداب و رسوم دینی افراد را صادر کرد.

  در این فرمان بر مبارزه با تمام اشکال تبعیض دینی، عقیدتی، نژادی، فرقه ای، قومی و ایجاد تنفر و انزجار از ادیان و مذاهب دیگر تاکید شده است.

  به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری رسمی امارات «وام»، قانون مذکور علاوه بر محکوم کردن تبعیض بین افراد و سازمان‌ها بر اساس دین، عقیده، مذهب، ملیت، طایفه ، رنگ، نژاد و غیره، بر ضرورت مبارزه با سوءاستفاده از دین در تکفیر افراد و گروه‌ها و مجازات آنها در حد اعدام و یا پرداخت جریمه نقدی به مبلغ یک میلیون درهم تاکید کرده است.

  بنابراین گزارش، افراد متخطی از این قانون جدید به زندان که کمتر از 10 سال نیست و همچنین جریمه مالی 250 هزار تا یک میلیون درهم است و یا یکی از این دو مورد محکوم می‌شوند.

  قانون صادر شده همچنین توهین به ذات الهی، پیامبران الهی و همسران آنها یا صحابه و مانند آن را محکوم می‌کند.

  بر اساس این گزارش این قانون بر ضرورت مبارزه با سوءاستفاده از دین در تکفیر افراد و گروه‌ها و مجازات آنها در حد اعدام تاکید شده است.

  امارات متحده عربی یکی از کشورهای مهم خاورمیانه به شمار می رود. این کشور از جنوب با قطر و سعودی، از شرق با عمان و از شمال از طریق مرز آبی خلیج با ایران همسایه است. امارات از اتحاد هفت امارت به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین تشکیل شده است. این کشور با داشتن یکی از بزرگترین ذخایر نفتی جهان ، در سال های اخیر شاهد پیشرفت های فوق العاده در زمینه های اقتصادی و تجاری بوده است. دارا بودن چنین شرایطی باعث شده که مردمان زیادی از کشورهای مختلف برای فعالیت های بازرگانی و تجاری به این کشور مهاجرت کنند.

  برچسب‌ها

  #امارات

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران