فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نیروهای مقاومت مردمی #یمن کنترل کامل استان #عدن را بدست گرفتند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  نیروهای مقاومت مردمی یمن کنترل کامل شهر عدن در جنوب این کشور را بدست گرفتند، و سیطره خود بر پایگاه های اصلی در این شهر را مستحکم کردند. این پیشروی پس از محاصره شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن در این منطقه و شکست تمام تلاش ها برای متقاعد کردن آن ها به تسلیم روی داد.

  هم اکنون پایگاه دریایی، پایگاه فرماندهی فوج چهارم نظامی، رادیو و تلویزیون و مقر امنیت سیاسی در عدن، در کنترل نیروهای مقاومت مردمی قرار دارد. پس از بیرون راندن کامل شبه نظامیان از استان عدن، آسمان این منطقه شاهد آتش بازی بود.

  مقاومت در آستانه پایگاه العند

  از سوی دیگر، نیروهای مقاومت مردمی یمن در جبهه لحج، در آستانه پایگاه نظامی استراتژیک العند قرار گرفتند.

  نیروهای مقاومت مردمی اکنون دیگر فاصله چندانی با پایگاه تیپ لبوزه که نزدیک پایگاه العند واقع است، ندارند. این پیشروی پس از درگیری های سنگین حمایت شده از سوی جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی حاصل شد.

  در تعز نیز نیروهای مقاومت مردمی کنترل چند ساحتمان را در دست گرفتند از جمله آن ها پایگاه حزب کنگره ملی به رهبری علی عبد الله صالح و ساختمان ارتباطات است. هم اکنون نبردهای خیابانی برای کنترل ساختمان پست و پیشروی به سمت مقر نیروهای امنیتی در جریان است. در این شهر ده ها تن از شبه نظامیان حوثی و صالح کشته و زخمی شدند.

  از سویی جنگنده های ائتلاف عربی چهار بار مواضع شبه نظامیان حوثی را در منطقه حرض در استان حجه هم مرز با سعودی بمباران کردند.

  همچنین چند بار پایگاه ها و اردوگاه های نظامی شبه نظامیان حوثی در استان مارب بمباران شدند. جنگنده های ائتلاف همچنین شش بار مواضع شبه نظامیان حوثی را در استان عمران و سه بار مواضع آن ها را در استان الجوف بمباران کردند.

  برچسب‌ها

  #یمن, #عدن

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران