فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • در اعتراض به سخنان خامنه‌ای بحرین کاردار ایران را احضار کرد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  وزارت امور خارجه بحرین شامگاه یکشنبه 19 ژوئیه مرتضی صنوبری جانشین کاردار سفارت جمهوری اسلامی در منامه را احضار و اعتراض نامه ای رسمی به او تسلیم کرد.

  این اقدام در واکنش به سخنرانی اخیر آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در نماز عید فطر صورت گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، عبد الله عبد اللطیف عبد الله مدیرکل وزارت امور خارجه این کشور گفت: «اظهاراتی که اخیرا علی خامنه ای ایراد کرده، دخالتی صریح و غیر قابل قبول و تجاوزی آشکار به حاکمیت ملی و استقلال بحرین به شمار می آید. این اظهارات نقض میثاقنامه سازمان ملل متحد و سازمان همکاری های اسلامی است. به علاوه این که حاوی توصیف های اشتباه از اوضاع در پادشاهی بحرین است.»

  او تاکید کرد که مقام های ایرانی باید فورا «به این گونه اظهارات پایان دهند و به جای آن بر بهبود اوضاع مردم ایران، پایبندی به حسن همجواری، عدم دخالت در امور داخلی پادشاهی بحرین، احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی آن و فعالیت در چارچوب قواعد همکاری بین المللی میان دو کشور دارای حاکمیت ملی تمرکز کند.»

  او افزود که بحرین هرچه لازم باشد برای حمایت از منافع، امنیت، ثبات و آرامش مردمش انجام خواهد داد.

  رهبر ایران در سخنرانی روز شنبه خود با اشاره به توافق هسته ای اخیر میان تهران و گروه 1+5 گفت: « چه متن تهیه شده پس از طی روند قانونی داخل کشور، تصویب شود چه نشود، ملت ایران از حمایت ملت مظلوم فلسطین، یمن، بحرین و ملت و دولت های سوریه و عراق و مجاهدان صادق لبنان و فلسطین دست بر نمی دارد.»

  کشورهای عربی همواره با دخالت های ایران در امور داخلی خود مخالفت کرده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران