فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بمباران انبارهای اسلحه #حوثی ها در جنوب #صنعا

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز دوشنبه 20-7-2015 انبار اسلحه حوثی ها را در جنوب صنعا بمباران کردند.

  همزمان با این حملات هوایی نیروهای ائتلاف و دو روز پس از شکست حوثی ها در جبهه جنوب که به آزادسازی کامل شهر عدن منجر شد، نیروهای مردمی هوادار عبدربه منصور هادی با پیشروی در استان مارب مواضع شبه نظامیان حوثی در منطقه فاو را به کنترل خود درآوردند.

  ارتش ملی و مقاومت هوادار عبدربه منصور هادی همچنین منطقه التواهی آخرین سنگر شورشیان حوثی در اطراف عدن را باز پس گرفتند.
  نیروهای مقاومت ساختمان رادیو و تلویزیون، ساختمان امنیتی- سیاسی، منطقه 4 نظامی و پایگاه نیروی دریایی را نیز به کنترل کامل خود در آوردند.

  این در حالی است که مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن در استان لحج با کنترل منطقه «العند» به سوی بزرگترین پایگاه نظامی این شهر و اردوگاه نظامی لبوزه در حال پیشروی هستند.

  حوثی ها و نیروهای وابسته به دیکتاتور مخلوع یمن در تلافی شکست های پی درپی خود از مقاومت مردمی، روز گذشته با گلوله باران منطقه دار سعد در شمال عدن دستکم 43 غیر نظامی کشته و بیش از 170 تن دیگر را زخمی کردند.

  این کشتار پس از آن روی داد که حلقه محاصره شبه نظامیان حوثی که در پایگاه نظامی استراتژیک العند حضور دارند، تنگ تر شده و نیروهای مقاومت هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، مواضع خود را در سه راهی نزدیک آن، مستحکم کردند.

  پیش از آن جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، مواضع حوثی ها را در نزدیکی پایگاه نظامی العند در استان لحج، به شدت بمباران کرده بودند.

  یک منبع در نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی اعلام کرده است که کنترل سه راهی پس از درگیری های یک ساعته روی داد. او تاکید کرد که این نیروها در حال پیشروی به سمت پایگاه نظامی هستند.

  برچسب‌ها

  #حوثی, #صنعا

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران