.
.
.

کشته شدن 3 سرباز مصری در سینا و دستگیری 4 تن از خطرناکترین تروریست ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه در قاهره گزارش داد، در پی حمله تروریست ها علیه یکی از مواضع ارتش مصر در شمال سینا، سه سرباز مصری کشته شدند. این حمله در منطقه ای «ابو رفاعی» در جنوب شهر الشیخ زوید در شمال سینا افتاق افتاد.

در همین حال نیروهای امنیتی مصر، علاوه بر کشتن 25 نفر از تروریست های مسلح، 4 نفر از خطرناکترین عناصر تروریستی در روستای «ام شیخان» در وسط سینا و منطقه شرق الطابور را دستگیر کردند.

ارتش مصر، روز گذشته، شمار واقعی قربانیان خود در صحرای سینا را در پی درگیری ها روز شنبه اعلام و تاکید نمود که سایت های وابسته به تروریست ها و گروههای تکفیری اطلاعات دروغی را برای جبران شکست های سنگین خود در سینا منتشر می کنند.»

سرهنگ محمد سمیر، سخنگوی نظامی ارتش مصر، گفت که این گروهها به دروغ اعلام کردند که شمار زیادی از ارتش مصر را کشته اند. او تاکید کرد که نیروهای زمینی با حمایت نیروی هوایی، شماری از مواضع تروریستها در مناطق المهدیه، التومه، و الزوارعه هدف قرار دادند. در پی این حملات دو خودرو منهدم و عناصری که در آنها بودند، کشته شدند.

این مقام نظامی، افزود که در این عملیات، تنها 3 نفر از نظامیان مصری بر اثر سقوط یک خمپاره، جان خود را از دست دادند. به گفته وی، این عملیات هنوز ادامه دارد.

داعش مسئولیت حمله به یربازان مصری را به عهده گرفت

«ولایت سینا»، شاخۀ گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش در مصر مسئولیت هر دو حمله اولی به یک ایست بازرسی در منطقه شيخ زويد واقع در شمال شبه جزیره سینا و دومی حمله موشکی روز پنجشنبه به یک ناوچه مصری در ساحل صحرای سینا در دریای مدیترانه را به عهده گرفته است.

در حمله راکتی روز شنبه تروریست ها سه سرباز مصری کشته شدند اما در حمله به ناوچه مصری روز 5 شنبه به هیچ سرباز مصری آسیبی نرسیده است.

حملات در مصر و در شبه جزیره سینا پس از کودتا و سرنگونی محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق این کشور، شدت گرفته است.

محمد سمیر پیش از این از دستگیری 4 نفر از خطرناکترین عناصر تروریستی از جمله احمد جمال سالم، یکی از سازندگان بمب های دستی در نزدیکی روستای شیحان و کشته شدن 25 تروریست دیگر خبر داده بود.