.
.
.

بیش از 100 کشته و زخمی در اثر حمله تروریستی در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع پزشکی عراق روز جمعه 17 -7-2015 اعلام کردند که بر اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده در بازاری در منطقه بنی سعد در جنوب غرب شهر بعقوبه دستکم صد نفر که اغلب آنان از کودکان و زنان بودند، کشته شدند.

گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت.

منابع امنیتی عراق گفتند گروه داعش با استفاده از شرایط ایام عید فطر و تجمع کودکان و زنان برای خرید لباس و دیگر نیازهای مراسم عید، یک بازار عمومی پر از جمعیت را با خودرو بمب گذاری شده مورد هجوم قرار داد و بیش از 100 نفر کودک و زن را به قتل رساند.

در همین حال منطقه «خان بنی سعد» در جنوب غرب بعقوبه نیز شاهد انفجار شدید یک خودروی بمب گذاری شده بود. انفجار ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

اعلام سه روز عزای عمومی در دیالی

مثنی التميمی استاندار دیالی جمعه شب اعلام کرد که برای قربانیان حادثه تروریستی در بنی سعد سه روز عزای عمومی اعلام کرده است . به همین مناسبت ویژه جشن های عید فطر در این استان لغوشده است.

استان ديالی از جمله مناطقی است که داعش سال ها در آن فعالیت می کند از خرداد پارسال و همزمان با سقوط موصل ، به يکي از کانون های سازماندهی اين گروه تروريستي تبديل شده بود.نيروهای امنيتی عراق و عشایر سنی اين استان را در زمستان سال گذشته بطور کامل پاک سازی کرده و شهرهای اشغال شده آن را از کنترل داعش خارج ساختند.