.
.
.

نیروهای «مقاومت مردمی یمن» بندر عدن را بازپس گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیروزی نیروهای مقاومت مردمی یمن، بویژه در عدن ادامه دارد. شاهدان عینی روز چهارشنبه 15 ژوئیه، در گفت و گو با خبرگزاری رویترز گزارش دادند که نیروهای مقاومت مردمی، بندر عدن را از شبه نظامیان حوثی، باز پس گرفتند.

از سوی دیگر، منابع مقاومت مردمی در عدن ، گفته اند که شبه نظامیان حوثی، و نیروهای صالح، در منطقه التواهی و اطراف منطقه المعلا به محاصره درآمده اند.

ارتش وفادار به هادی رئيس جمهور یمن و مقاومت مردمی ، با هشدار به شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح، از آنها خواستند خود را تسلیم کنند.

سخنگوی مقاومت مردمی در عدن اعلام کرد که عملیات پاکسازی دیگر مناطق که شورشیان در آن قرار دارند، چند ساعت طول نخواهد کشید.

مقاومت مردمی یمن، پیشتر فرودگاه عدن را در اختیار گرفته بود. همچنین ارتش این کشور بخش های از منطقه کریتر را بازپس گرفتند. در همین حال گزارش های زیادی درباره خسارات جانی شورشیان منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، مقاومت مردمی پیشترهمچنین، منطقه المعلا در عدن را به طور کامل به دست گرفته است. این گزارش افزود که در ساعات گذشته، بیش از 30 نفر از عناصر شبه نظامیان حوثی، در منطقه کریتر خود را به نیروهای مقاومت مردمی تسلیم کردند.