.
.
.

پیشروی نیروهای مقاومت مردمی هوادار هادی در تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال نقض آتش بس و گلوله باران شهرهای عدن و تعز توسط کودتاگران حوثی و شبه نظامیان صالح رئیس جمهور مخلوع یمن، مقاومت مردمی هوادار منصور هادی با پوشش هوایی جنگنده های ائتلاف، با حمله به مواضع حوثی ها خسارت های سنگینی به آنها وارد کرد.

نیروهای مقاومت مردمی با پیشروی در داخل شهر تعز مرکز شهر و خیابان اصلی «الستین» را به کنترل خود درآورده است.

به گزارش تلویزیون العربیه، شبه نظامیان حوثی در مناطق الجفينه، المخدره، العطيف و ماس در غرب استان مارب خسارت های سنگینی را متحمل شدند.

در این درگیری ها که در آن دو طرف از سلاح های سنگین استفاده کردند، حوثی ها با دادن دهها کشته و زخمی از مواضع خود عقب نشینی کردند.

سخنگوی شورای نظامی یمن در تعز اعلام کرد، نیروهای مقاومت مردمی و ارتش وفادار به منصور هادی بسیاری از خیابان های اصلی شهر تعز از جمله خیابان «الستین» را به کنترل خود درآوردند.

سخنگوی شورای نظامی یمن گفت:«حوثی پس از عقب نشینی از مناطق مهم تعز خانه های مسکونی الضباب وجبل الجره را با آتش سنگین توپخانه هدف قرار دادند».

درعدن نیز شبه نظامیان حوثی مناطق مسکونی منصوره، بساتین و بریقا را گلوله باران کردند که در نتیجه آن تعدادی از غیر نظامیان کشته شدند.

شورشیان حوثی در چارچوب سیاست ویران کردن مناطق مقاومت مردمی مخالف آنها، مخازن آب واقع در دروازه «کریتر» در عدن را نیز هدف قرار دادند.

از سوی دیگر جنگنده های ائتلاف عربی مواضع حوثی ها و نیروهای صالح را در منطقه النهدین در صنعا به شدت بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم