.
.
.

انتقاد شدید نتانیاهو از تعامل غرب با خامنه ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نتانیاهونخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه در واکنش به احتمال به توافق رسیدن ایران با کشورهای غربی در باره برنامه هسته ای ایران گفت:« در حالی که خامنه ای پرچم آمریکا می سوزاند، غربی ها برای کسب رضای او گوی سبقت می برند.

نتانیاهو با اشاره به سخنان اخیر خامنه ای که در آن گفته بود مبارزه با "استکبار هیچگاه تعطیل پذیر نیست و امروز امریکا کامل ترین مصداق استکبار است"،گفت:« از خامنه ای نقل شده که او خواستار آمادگی برای ادامه مبارزه با غرب شد. حال توافق هسته ای صورت بگیر چه نگیرد، فرقی نمی کند».

نخست وزیر اسرائیل افزود:«رئیس جمهور ایران نیز در مقدمه کسانی است که با کینه پرچم های آمریکا و اسرائیل را سوزانده و ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند، قرار گرفت. این در حالی است که کشورهای غربی در وین کوتاه آمدند و حتی از خطوط قرمزی که توافق لوزان تعیین کرده بود، گذشتند».

نتانیاهو در ادامه گفت:« غرب با این توافق این امکان را به ایران خواهد داد تا بمب اتمی خود را بسازد و میلیارها دلار برای راه اندازی ماشین تروریسم و اشغالگری خود در اختیار داشته باشد. اگر غرب خواهان تسلیم شدن در برابر این خطر هستند ما هرگز تسلیم نخواهیم شد».

این اولین بار نیست که نخست وزیر دولت اسرائیل علنا با توافق هستی ایران و غرب مخالفت می کند بلکه ماه گذشته نیز کشورهای غربی را به عقب نشینی در برابر خطر ایران متهم کرد.