.
.
.

ائتلاف عربی: هیچ درخواستی از دولت یمن برای آتش بس دریافت نکردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول در فرماندهی ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن، روز شنبه 11 ژوئیه تاکید کرد که ائتلاف هیچ درخواستی از دولت یمن درباره آتش بس انسانی دریافت نکرده است. این در حالی است که شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، تعهدات خود را به نماینده سازمان ملل متحد در خصوص احترام به این آتش بس، نقض کردند.

ساعاتی از آغاز آتش بس انسانی نگذشته بود تا شبه نظامیان حوثی و صالح آن را نقض کردند.

شورشیان به محله هایی از تعز با خمپاره حمله کردند. جبهه جبل جره، الضباب، الحصب و وادی الجدید، شاهد بیشترین حملات بود.

حوثی ها همچنین محله های المنصوره، البریقا و العریش را در عدن، گلوله باران کردند. الضالع نیز از اهداف حملات حوثی ها بود که طی آن شماری از غیر نظامیان از جمله یک کودک در روستای خوبر کشته شدند.

شاهدان عینی نیز به شبکه العربیه گفتند که شورشیان، تجهیزات نظامی بزرگی از صنعا به سمت مارب حرکت دادند.

از همین رو نیروی هوایی ائتلاف، با بمباران تحرکات و مخازن اسلحه شورشیان در ضالع، تعز و صنعا پاسخ گفت.

در صنعا، جنگنده های ائتلاف پایگاه دایره فعالیت های عسکری در منطقه سعوان، جبل نقل و پاسگاه الحفا را بمباران کردند. منابع خبری از کشته شدن یک فرمانده نظامی هوادار صالح در منطقه صعوان خبر دادند.

همچنین جنگنده های ائتلاف مواضع نظامی شورشیان را در منطقه الصدرین در شمال ضالع، هدف حمله قرار دادند. مواضع دیگری در استان لحج نیز بمباران شد که طی آن ده ها تن از شبه نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، منطقه جبل المرخام را در خیابان الستین که ورودی شمالی شهر تعز است، به کنترل خود در آوردند. آن ها سه تیپ زرهی وابسته به حوثی ها و صالح را منهدم کرده و حدود 20 تن از شبه نظامیان حوثی را در کمین هایی در صنعا و عدن کشتند.