ویدیو..شبه‌نظامیان شیعی به کودکان برای جنگ با داعش آموزش نظامی می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبه نظامیان شیعه عراقی موسوم به «الحشد الشعبی» به تازگی از کودکانی که هنوز توانایی حمل سلاح را ندارند، استفاده نظامی کرده و آنها را برای جنگ با داعش آموزش می دهند .

شبه نظامیان شیعه عراقی (الحشد الشعبی ) که فرماندهان آنها توسط لشکر قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران آموزش دیده اند، نه تنها از این کودکان در جنبه های فیزیکی مانند آموزش نظامی و غیره استفاده می کنند، بلکه این کودکان را توسط افرادی فرقه گرا شستشوی مغزی داده و روحیه کینه توزی و دشمنی با دیگر مذاهب غیر از شیعه را در ذهن آنها رسوخ می دهند.

Advertisement

گزارش های رسید حاکی است که شبه نظامیان شیعه عراقی، کودکان 10 تا 15 ساله را به پادگان نظامی «القائم» در جنوب شرقی استان صلاح الدین عراق، برای حمل بکارگیری کلاشینکف و شلیک به سوی دشمن فرضی آموزش می دهند.

حشد الشعبی یا شبه نظامیان شیعه عراقی، این کودکان را پس از آموزش برای جنگ با داعش آماده می کنند.

تاکنون اعتراض های متعددی از سوی جمعیت ها و سازمان های بین المللی، در خصوص استفاده نظامی از کودکان در جنگ داخلی سوریه و همچنین در درگیرهای عراق منتشر شده است.

برخی منتقدان عراقی می گویند حیدر العبادی نخست وزیر عراق که یکی از حامیان سرسخت شبه نظامیان شیعه (الحشد الشعبی) است، در آخرین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با محکوم کردن استفاده نظامی داعش از کودکان در جنگ، آن را جنایتی علیه بشریت توصیف کرد. اما اکنون شبه نظامیان شیعه که در نهایت از نظر قانونی تحت فرمان وی هستند از کودکان عراقی همان استفاده ای را می کنند که داعش پیش از آنها از کودکان سوری کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم