.
.
.

کشته شدن دستکم 25 تن در خشونت‌های نژادی در الجزایر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شمار کشته شدگان درگیری های نژادی روز چهارشنبه 8 ژوئیه در الجزایر، به دستکم 25 نفر رسید.

به گزارش شبکه تلویزیونی «النهار» لبنان، این درگیری ها در منطقه بیابانی غرادیه میان عرب ها و بربر ها روی داده است.

پیش از این منابع پزشکی از کشته شدن دستکم 18 تن و زخمی شدن ده ها تن دیگر در این درگیری ها خبر داده بودند. همچنین تعدادی منزل و مغازه به آتش کشیده شد.

درگیری های نژادی در الجزایر اوایل هفته جاری آغاز شد. سازمان های امنیتی در تلاش برای آرام کردن درگیری ها، نیروهای ویژه به مناطق شاهد تنش اعزام کردند. نخستین بار این درگیری های نژادی در سال 2013 روی داد.

این دور از درگیری ها روز دوشنبه و شامگاه سه شنبه شدت گرفت. یک منبع در بیمارستانی محلی اعلام کرد: «شامگاه سه شنبه 15 نفر در اثر شدت جراحات جان باختند.»

این درحالی است که رسانه های رسمی اعلام کردند 3 نفر روز دوشنبه کشته شدند. اکثر قربانیان از شهرک کوچک القراره در نزدیکی الغرادیه بودند.

یک منبع رسانه ای محلی به العربیه.نت گفت که ده ها تن از نقابداران چند ساعت بدون دخالت نیروهای امنیتی با اسلحه سرد درگیری شدند.

غرادیه 600 کیلومتر با شهر الجزایر پایتخت کشور الجزایر فاصله دارد. در این شهر عرب ها و بربر های بنی میزاب با یکدیگر زندگی می کنند. این منطقه شاهد درگیری های بسیاری بوده است. عرب ها و بربرها با یکدیگر بر سر مشاغل، منازل و زمین ها رقابت دارند.

خبرگزاری دولتی الجزایر گزارش داده است که نورالدین بدوی وزیر کشور صبح روز چهارشنبه به غرادیه رسید و از قبایل خواست «مسلح به هوشیاری و حکمت» شوند.

منابع پزشکی و محلی اعلام کرده اند که در درگیری ها دستکم 30 تن زخمی شده اند که حال 7 تن از آن ها خطرناک است.

این بدترین درگیری های نژادی در الجزایر در سال های اندک گذشته است. سال گذشته نیز درگیری هایی روی داد که به کشته شدن دستکم 2 نفر انجامید. سال پیش از آن 5 نفر در درگیری های همین منطقه کشته شدند.