.
.
.

داعش صفحه دیده بان حقوق بشر سوریه را هک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروهی از هکرها که گمان می رود، وابسته های گروه داعش باشند، سایت اینترنتی سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه را هک کردند. آنها رامی عبدالرحمان، مدیر این سازمان را به مرگ تهدید کردند.

سازمان حقوق بشر سوریه، نقض حقوق بشر از سوی همه طرف های درگیر در سوریه را گزارش می کند.

پس از این حادثه، دیده بان حقوق بشر سوریه، سایت خود را بست. این سایت از سوی گروهی از هکرها که خود را «جیش الخلیفه الالکترونی» می نامند، مورد حمله قرار گرفته است.

رامی عبدالرحمان در تماس با خبرگزاری فرانسه، خبر هک شدن سایت سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه را تایید کرد و گفت: «همه اطلاعات موجود در این سایت پاک شده است و البته این سازمان، یک کپی از همه این اطلاعات را در اختیار دارد و از این پس روی فیس بوک و توییتر خبررسانی و اطلاع رسانی خواهد کرد.»

هکرهای وابسته به داعش، تصویری از سر رامی عبدالرحمان، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه را که روی بدن مردی با لباس نارنجی رنگ و زانو زده قرار گرفته و مردی با چاقو هم کنارش ایستاده است، منتشر کردند.

عبدالرحمان در واکنش به این حادثه گفت:« آنها می خواهند ما را متوقف کنند.» سپس افزود:« زمانی که در زمینه حقوق بشری فعالیت می کنی، می دانی که با چنین تهدیدهایی روبرو می شوی، اما این تهدید، پیامی خطرناک است.»

دیده بان حقوق بشر سوریه با انتشار بیانیه ای گفت:« این تهدیدها چه آنهایی که از سوی رژیم بشار اسد و حمایت کنندگان آن باشد و چه از سوی گروه داعش و هواداران آن، ما را از ادامه راهمان برای رسیدن به دولتی دمکراتیک، آزاد در سوریه باز نخواهد داشت.»

بر اساس این گزارش، هکرهای وابسته به داعش، دو پیام به زبان های انگلیسی و عربی نوشته و از طریق آنها، دیده بان حقوق بشر سوریه را که مهمترین منبع نقض حقوق بشر در سوریه به شمار می آید، تهدید کرده اند.

عبدالرحمان گفت که فعالان در سازمان حقوق بشر سوریه، تاکنون بارها از سوی دولت سوریه و تندروها به قتل تهدید شده اند، اما این حمله پیشرفته هکرها بی سابقه است.