.
.
.

تصاویر جدید از حضور قاسم سلیمانی در اطراف فلوجه عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عکس های جدیدی که برخی فعالان و رسانه ها منتشر کردند، حضور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را به همراه شماری از فرماندهان شبه نظامیان حشد الشعبی (بسیج عراق که اکثر آن از شبه نظامیان شیعی تشکیل شده)، در مناطق مشرف بر شهر فلوجه در استان الانبار نشان می دهد.

انتشار این تصویر با انتشار خبر سپردن ماموریت یورش به فلوجه به شبه نظامیان حشد الشعبی توسط دولت عراق همزمان شده است.

هم اکنون تصمیم ها برای باز پس گیری شهرهای عراقی از چنگ شبه نظامیان داعش و برنامه ریزی برای نبردها و اولویت های آن ها، تحت تاثیر شبه نظامیان حشد الشعبی قرار گرفته که از سوی ایران پشتیبانی می شوند.

این مساله، قاسم سلیمانی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران را به بخشی از صحنه امنیتی در عراق تبدیل کرده است. حضور او در جبهه های نبرد شبه دائمی شده و نقشی در برنامه ریزی برای سیر نبردها و اداره آن ها به دور از ارتش رسمی عراق، به او سپرده شده است.

عکس های منتشره، قاسم سلیمانی را به همراه فرماندهانی از شبه نظامیان حشد الشعبی در اطراف فلوجه نخستین پایگاه داعش در عراق نشان می دهد. این شهر توسط نیروهای مشترک ارتش عراق و شبه نظامیان حشد الشعبی محاصره شده است.

حضور قاسم سلیمانی در عراق با مهمترین عملیات نظامی در این کشور همزمان شده است؛ از جمله آن ها که در زادگاه سران نظام سابق صورت گرفت. او بر عملیاتی که از سامرا شروع شد و تا مناطق شرق تکریت ادامه داشت، نظارت کرد.

تهران این فرمانده در سپاه پاسداران را به عراق و سوریه روانه می کند تا از منافعش در این دو کشور حمایت کند. ماموریت در سوریه حفاظت از نظام بشار است و در عراق علاوه بر حمایت از دولت این کشور، جلوگیری از افزایش نقش عشایر سنی در جنگ علیه داعش است.