.
.
.

یمن..مقاومت مردمی قرارگاه تیپ 15 را به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقاومت مردمی یمن روز چهارشنبه 8 ژوئیه اعلام کرد که قرارگاه تیپ 15 این کشور در ابین را از شبه نظامیان حوثی و صالح مخلوع بازپس گرفته، و فرمانده تیپ و تعدادی از افسران را دستگیر کرده است.

مقاومت مردمی همچنین موفق شد در مارب، تعز و عدن تعدادی از تجهییزات و خودروهای نظامی را به غنیمت بگیرد، در حالیکه شبه نظامیان حوثی با بمباران مناطق مسکونی تعدادی از غیرنظامیان را مجروح کرده اند.

درگیریهای نظامی در تمامی استانهای یمن در حال حاضر در جریان است.

انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در استان البیضا، و در کنار قرارگاه شبه نظامیان به کشته و زخمی شدن تعدادی از آنها منجر شد.

در صنعا، پایتخت یمن هم انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در کنار مسجد الروض به کشته و زخمی شدن تعدادی از غیرنظامیان انجامید. گروه داعش مسئولیت این انفجار را بعهده گرفته است.

در تحولی دیگر، نیروهای مقاومت مردمی اعلام کرد که در درگیریها در شهر تعز، 9 شبه نظامی حوثی کشته شدند. در درگیریهای امروز در اثر بمباران بی هدف شبه نظامیان 4 غیرنظامی نیز در این شهر کشته شدند.

درگیریها در مارب، و در جبهه صرواح و الجدعان، منجر به کشته شدن تعدادی از نیروهای طرفین شد.

در همین حال، شبه نظامیان صالح و حوثی، در اقدامی مغایر با تلاشهای سازمان ملل متحد، نیروهای خود را از استان شبوه، و برای تصرف خط لوله گاز استان مارب که به بندر بلحاف می رود، حرکت دادند.

جنگنده های اتئلاف نیز مواضع حوثی ها در عمران، تیپ 29 در الجبل الاسود، در استان حرف سفیان، و همچنین استحکامات آنها در شمال یمن را بمباران کردند.