.
.
.

جنگجویان کُرد داعش را از عین‌عیسی در سوریه بیرون راندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگجویان واحدهای حمایت از خلق کُرد روز چهارشنبه 8 ژوئیه، شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را از شهرک عین عیسی در شمال سوریه بیرون راندند.

شبه نظامیان داعش روز دوشنبه موفق به تصرف دوباره شهرک عین عیسی شده بودند. این شهرک استراتژیک در 50 کیلومتری شهر الرقه قرار دارد که داعش آن را پایتخت خود می داند.

دو هفته پیش از آن کُردها یک بار دیگر شبه نظامیان داعش را از عین عیسی بیرون رانده بودند.

جنگجویان کُرد در عملیات خود از پشتیبانی هوایی ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا برخوردار بودند.

تازه ترین پیشروی کُردها در حالی روی می دهد که جنگجویان داعش در چند محور در شمال سوریه در حال نبرد هستند. این گروه تندرو با ارتش دولتی سوریه نیز در شرق حسکه درگیر است.

دیده بان حقوق بشر سوریه پیش از این اعلام کرده بود که حمله یک هواپیمای بدون سرنشین وابسته به ائتلاف بین الملل، شامگاه دوشنبه یکی از اعضای برجسته گروه داعش را در شهر رقه کشت.

بنا بر این گزارش، شخص کشته شده از ازبکستان است که در سازمان امنیتی داعش نقش مهمی دارد. او هنگام حمله در خودرویی در مرکز رقه نشسته بود.

گروه داعش جنگجویانی از سراسر جهان جذب و در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که بر حملات خود علیه مواضع شبه نظامیان داعش در سوریه افزوده است.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که حملات شدید هوایی اوایل هفته، شامل منهدم کردن پل هایی در رقه بود. این شهر از جنوب مماس با رود فرات است. هدف از حملات محدود کردن توانایی های داعش است.