.
.
.

احتمال دست یابی به آتش بس در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع دولتی یمن در ریاض، روز چهارشنبه 8 ژوئیه، از احتمال دست یابی به آتش بس انسان دوستانه در یمن در ساعات آینده خبر داد.

به گزارش العربیه، این منبع افزود که هم اکنون درباره ضمانت های برقراری این آتش بس بررسی می شود. به گفته وی، بر اساس این آتش بس، جنگ متوقف می شود و شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح از شهرها و استان های که هم اینک در آن به سر می برند از جمله عدن، تعز، شبوه، ضالع و مارب، عقب نشینی می کنند.

همچنین بر اساس این آتش بس احتمالی، بندرها یمن در دست دولت قرار می گیرد، محاصره رفع می شود و کمک های انسان دوستانه از سر گرفته می شود.

در همین حال گزارش می رسد که 4 نفر از شبه نظامیان حوثی، بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر البیضاء، کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر منابع امنیتی گفته اند که بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده دیگر در کنار مسجد الروض در صنعا شماری از حوثی ها کشته یا زخمی شدند.

داعش انفجار خودروی بمب گذاری شده، در کنار مسجد الروض صنعا را بر عهده گرفته است.

این در حالی است که، نیروی هوایی ائتلاف، حملات خود، علیه مواضع و پادگانهای شبه نظامیان حوثی و صالح و مخازن سلاح وابسته به آنها را افزایش داده است.

مناطق در کنترل حوثی ها و صالح در صعده، عدن، ساقین، جبل الحدید و منطقه حیدان، از جمله مناطقی است که جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی مورد هدف قرار گرفته است.

در پی این حملات شمار زیادی از حوثی ها و نیروهای صالح کشته یا زخمی شدند.

بر اساس این گزارش بمباران هوایی نیروهای ائتلاف علیه مواضع حوثی ها در استان عمران، به کشته شدن 200 نفر از شبه نظامیان حوثی انجامید.