.
.
.

ویدیو.. دختران بریتانیایی گریخته از لندن در مرکز داعش در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه بریتانیایی «دیلی تلگراف» فیلمی ویدیویی منتشر کرد که سه دختر بریتانیایی را که چند ماه پیش از خانه هایشان در شرق لندن گریختند، در حال قدم زدن در خیابان های شهر الرقه مرکز گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در سوریه نشان می دهد.

باورها بر این است که این سه دختر، همان بریتانیایی هستند که فوریه گذشته از لندن گریختند، در ترکیه ناپدید شدند و گزارش ها از پیوستن آن ها به گروه داعش حکایت می کند.

این سه دختر عبارتند از شمیمه بیگوم و امیره عباسی 15 ساله و قاضیه سلطانا 16 ساله.

این ویدیوی به طور مخفیانه از دو تن از آن ها برداشته شده و توسط روزنامه «دیلی تلگراف» بریتانیا منتشر شده است. در این ویدیو این دختران در حال حمله اسلحه کلاشنیکف دیده می شوند.

یکی از دختران در ویدیو همان کفشی را به پا دارد که امیره عباسی در هنگام ضهورش در فیلم های دوربین های مدار بسته ایستگاه اتوبوس در ترکیه پیش از ورودشان به سوریه پوشیده بود.

فعالانی در شهر الرقه این تصاویر را 8 هفته پیش در نزدیکی منزلی که این سه دختر تحت نظر خانمی به نام ام لیث قرار داده شده اند، به ثبت رسانده اند.

اما از زمان ثبت این تصاویر، تحولات زیادی روی داده است. وکیل مدافع خانواه های این دختران دوشنبه اعلام کرد که دو تن از آن ها اخیرا با شبه نظامیانی از گروه داعش ازدواج کرده اند. آن ها با خانواده هایشان تماس گرفتند و به آن ها گفتند که همسرانشان را از کاتالوگی حاوی جنگجویان داعش انتخاب کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم