.
.
.

سعودی: بازداشت سه نفر در ارتباط با انفجار مسجد امام صادق کویت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی، روز سه شنبه 7-7-2015 اعلام کرد، سه نفر در ارتباط با انفجار «تروریستی» در مسجد امام صادق در کویت که چند هفته پیش نمازگزاران را هدف قرار داده بود، بازداشت شدند.

به گزارش العربیه به نقل از وزارت کشور سعودی، مقامات امنیتی این کشور پس از تحقیق و بررسی در باره حادثه انفجار مسجد امام صادق در کویت به این نتیجه رسیدند که سه شهروند سعودی در تدارک این حمله تروریستی دست داشتند.

طبق این گزارش، این سه مظنون برادر هستند که با عامل انتحاری که حمله به مسجد امام صادق و کشتار نماز گزار را اجرا کرده بود، در ارتباط بوده‌اند.

طبق آخرین تحقیقات نیروی های امنیتی سعودی 2 تن از این سه برادر در کویت متولد شده و سومی از مدتها پیش به سوریه رفته و با گروه داعش فعالیت می کند.

به گفته وزارت کشور سعودی دستگیری این سه مظنون با هماهنگی دستگاه امنیتی کویت صورت گرفت.

سرلشکر منصور الترکی، سخنگوی وزارت کشور سعودی، با تایید این خبر گفت:« نیروهای امنیتی با تلاش و پیگیری توانستند یکی از مظنونان را در منطقه خفجی شناسایی و در خانه اش محاصر کنند . فرد مظنون به سوی نیروهای امنیتی آتش گشود که در این تبادل آتش دو تن از نیروهای امنیتی زخمی شدند و به بیمارستان انتقال داده شدند».

طبق این گزارش یکی از سه مظنون در کویت و دومی در شهر طائف در غرب سعودی و سومی در شهر خفجی هنگام درگیری و تبادل آتش با ماموران امنیتی سعودی دستگیر شد.