.
.
.

بمباران مقر شورای سیاسی حوثی‌ها در شمال صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، دوشنبه 6 ژوئیه، مواضع شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن را در عمران بمباران کرده و ده ها تن از آن ها را کشتند.

مقر حزب علی عبد الله صالح و ساختمان شورای سیاسی شورشیان در شمال صنعا نیز از دیگر اهداف حملات دوشنبه بود.

در تعز، شبه نظامیان به بمباران محله های مسکونی در محله الجمهوری و بازار الاشبط ادامه دادند. این در حالی است که درگیری های شدیدی در محله های الشباب، الجمهوری و حوض الاشرف در جریان است.

در عدن، همزمان با ادامه درگیری ها شبه نظامیان حوثی و متحدانشان به بمباران محله های مسکونی از جمله در محله المنصوره ادامه می دهند. اما در مارب درگیری هایی در منطقه العطیف در نزدیکی نخلا و السیحل در جریان است. همچنین الجفینه شاهد درگیری های شدیدی است.

در لحج، نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، یک پایگاه استراتژیک را در منطقه مثلث العند از شبه نظامیان حوثی باز پس گرفتند.

از سویی فرماندهانی از ارتش یمن بر آمادگی های جاری برای پیشروی به سمتت عدن، لحج و تعز و آزاد سازی آن ها از شبه نظامیان حوثی و پیروان صالح، نظارت می کنند.

همچنین نیروهای ویژه ای برای بیرون راندن شبه نظامیان القاعده از استان المکلا آماده می شوند.

یک منبع خبر داد که فرماندهانی در ارتش ملی حامی مشروعیت در یمن از چند روز پیش بر آماده سازی گردان های ویژه ای که آموزش جنگ پارتیزانی دیده اند، نظارت می کنند.