فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دهها حوثی در بمباران شهرهای عدن و حجه کشته شدند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع ائتلاف به رهبری سعودی روز یکشنبه 5 ژوئیه 2015 از کشته شدن ده ها تن از حوثی ها و نیروهای عبدالله صالح در شهرهای عدن و حجه خبر دادند.

  به گزارش تلویزیون العربیه، جنگنده های ائتلاف شب گذشته و بامداد امروز مناطق استراتیژیک حوثی ها و نیروهای صالح را در شهرهای عدن و حجه مورد حمله قرار دادند.

  این در حالی است که حملات مسلحانه نیروهای مردمی هوادار عبدربه منصور هادی، علیه اهداف شبه نظامیان حوثی در استان های «ازال و تهامه» در منطقه شمال غربی یمن افزایش یافته است.

  از سوی دیگر شبه نظامیان حوثی به تلاش خود برای اشغال مناطق بیشتری به منظور کسب امتیازودستاوردهایی از طرف مقابل قبل از اعلام هرگونه آتش بس بشردوستانه از سوی سازمان ملل است.

  طبق این گزارش در بمباران مواضع حوثی ها در عدن، تعز و صنعا دهها تن از حوثی کشته و شمار زیادی از آنها نیز زخمی شدند.

  در استان حجه که در مجاورت مرزهای سعودی واقع شده است ، جنگنده های ائتلاف مواضع حوثی ها و علد عبد الله صالح را به شدت بمباران کردند.

  طبق این گزارش در بمباران یکی از مواضع حوثی ها در منطقه »القساف» در شمال عدن بیش از 39 تن از شبه نطامیان حوثی کشته شدند.

  در همین شب گذشته همزمان با بمباران شدید جنگنده های ائتلاف، دو انفجار بسیار مهیبی شهر صنعا پایتخت ین را تکان داد.

  در بمبارن مواضع حوثی ها در صنعا 6 تانک 6 سکوی موشک انداز و یک نفربر زرهی متعلق به حوثی ها که از پادگانهای نظامی به سرقت برده بودند منهئم شدند.

  منابع امنیتی در صنعا می گویند، جنگنده های ائتلاف مواضع حوثی ها و صالح را در مناطق شذا، ورازح ، مران در استان صعدا و همچنین دذ کوه هیلان، المخدره، صرواح، در غرب مارب و دیگر مواضع حوثی ها در منطقه سفیان در استان عمر را به شدت بمباران کردند.

  تبلیغات