فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. عملیات اعدام گروهی در تدمُر توسط کودکان داعش

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، ویدیویی را منتشر کرده که در آن اعدام گروهی 25 تن از نیروهای نظام بشار اسد را در میان آثار باستانی شهر تدمر (پالمیرا) و به طور دقیق تر در استادیوم رومی نشان می دهد

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، این ویدیوی 10 دقیقه ای، اعدام هایی را نشان می دهد که به احتمال زیاد پس از تصرف شهر تدمر (پالمیرا) توسط شبه نظامیان داعش در روز 21 ماه مه گذشته، صورت گرفته است. این شهر به آثار تاریخی و باستانی اش شهرت دارد که در فهرست میراث انسانی یونسکو جای گرفته است.

  ویدیو ،سربازان سوری که لباس نظامی سبز و قهوه ای به تن کرده بودند را نشان می دهد در حالی که پرچم بزرگ داعش پشت سرشان برافراشته شده است، در استادیوم رومی شهر، با شلیک گوله اعدام می شوند.

  برپایه این ویدیو، «کودکانی» که لباس نظامی قهوه ای رنگ به تن داشتند، اقدام به شلیک گلوله به سر قربانیان می کنند.

  عملیات اعدام گروهی در حضور شماری از تماشاچیان مرد و کودک صورت گرفت که بر روی پله های استادیوم نشسته بودند.

  پیشتر گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر این که داعش اقدام به اعدام دستکم 200 تن در شهر تدمر (پالمیرا) و اطراف آن کرده که شماری از آن ها غیر نظامی بودند.

  دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که اعدام گروهی در استادیوم رومی شهر روز 27 مه یعنی کمتر از یک هفته پس از تصرف شهر توسط گروه داعش صورت گرفته است.

  مامون عبدالکریم مدیرکل آقار باستانی و موزه های سوریه آن هنگام گفته بود که این اعدام های گروهی می تواند نشانه ای از آغاز «حمله ای وحشیانه علیه آثار قدیمی شهر تدمر باشد.»

  تصرف تدمر (پالمیرا) توسط داعش، نگرانی های بین المللی را برای سرنوشت گنج های باستانی نادر شهر زنده کرده است.

  تا کنون گزارش هایی از ویرانی آثار باستانی شهر توسط شبه نظامیان داعش منتشر نشده است با وجود این که اقدام به تخریب قبرهای اسلامی در شهر کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران