فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عقب نشینی ارتش عراق از بیجی پس از حمله انتحاری داعش

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  منابع نظامی عراق روز یکشنبه 5-7-2015 گزارش دادند که گروه داعش با چند خودروی بمب‌گذاری شده به ارتش و نیروهای «حشد الشعبی» در منطقه ای نزدیک شهر بیجی حمله کرده و این نیروها را مجبور به عقب نشینی کردند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از محمد الجبوری، معاون فرمانداری شهر بیجی، روز شنبه ساعت 8 بعد از ظهر تروریست های داعش با دو خودروی بمبگذاری شده پایگاههای ارتش و نیروهای حشد را مورد حمله قرار دادند.

  به گفته یک افسر ارتش عراق پس از انفجار دو خودروی انتحاری، نیروهای داعش حمله گسترده ای علیه نیروهای عراقی را آغاز کردند که این هجوم داعش باعث شد تا نیروهای عراقی از مرکز شهر بیجی عقب نشینی کنند.

  به گفته منابع نظامی عراق، انتحاری‌های داعش با خودروهای پر از مواد منفجره، دو ایست بازرسی امنیتی و یک قرارگاه نظامی در منطقه «الحجاج» را هدف قرار دادند.

  شهر بیجی و پالایشگاه نفتی آن، از آغاز حملات داعش به مناطق شمال عراق در سال 2014 صحنه درگیری های شدید میان داعش و نیروهای ارتش و بسیج شیعه بوده است.

  منطقه الحجاج در جاده میان بیجی و تکریت در استان صلاح الدین واقع شده است.

  نیروهای عراق که چند روز پیش کنترل مرکز شهر را در اختیار گرفتند اما اکنون با حملات انتحاری داعش بار دیگر مرکز شهر به دست داعش افتاده است.

  محمد الجبوری، معاون شهرداری بیجی، گفت:« تجربه نشان داده که حملات داعش همیشه پس از حمله بارتش عراق به شهرهای و کنترل آنها صورت می گیرد».

  الجبوری افزود:«خطرناک ترین سلاح دولت اسلامی (داعش) بکارگیری افراد برای حملات انتحاری است.»

  یک افسر ارتش عراق اظهار داشت که داعش تاکتیک عملیات انتحاری با استفاده از خودروهای نظامی زرهی را به شدت افزایش داده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران