.
.
.

داعش چند موشک به اسرائیل شلیک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه «ولایت سینا» شاخه گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در شبه جزیره سینا در مصر، مسئولیت شلیک چند موشک به سمت اسرائیل را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این گروه در حساب خود در شبکه توییتر اعلام کرد که 3 موشک گراد به سمت «فلسطین اشغالی» شلیک کرده است.

این گروه در بیانیه ای که صادر کرده، اسرائیل را به حمایت از ارتش مصر در عملیات روز چهارشنبه در استان شمال سینا، متهم کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که بعد از ظهر جمعه 3 ژوئیه دو موشک شلیک شده از شبه جزیره سینا در مصر، به جنوب اسرائیل اصابت کردند اما تلفاتی در پی نداشته اند. او بدون این که جزئیاتی بیان کند، گفته بود: «دو موشکی که از سینا شلیک شده اند، به جنوب اسرائیل اصابت کردند اما تلفات جانی و مالی در پی نداشتند.»

شلیک این دو موشک در حالی صورت گرفت که شمال شبه جزیره سینا شاهد تنش است. گروه «ولایت سینا» چهارشنبه در حملاتی زنجیره ای، نیروهای نظامی و امنیتی مصری را در این منطقه هدف قرار داد که در پی آن، ارتش مصر عملیاتی گسترده در این منطقه آغاز کرد. سخنگوی ارتش مصر از کشته شدن 17 نیروی نظامی مصری و بیش از 100 شبه نظامی تندرو در خشونت های سینا خبر داده بود.

شایان ذکر است که گروه «ولایت سینا» که پیشتر خود را «انصار بیت المقدس» می نامید بیعت خود را با گروه داعش اعلام کرده است.