.
.
.

تصویری..حضور رئیس جمهور مصر با لباس نظامی در صحرای سینا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر ریاست جمهوری مصر روز شنبه 4 ژوئیه اعلام کرد، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور برای بازدیده از مناطق عملیات ارتش علیه گروه های تروریستی به شمال سینا رفته است.

حضور عبدالفتاح السیسی با لباس نظامی در شمال صحرای سینا دو روز پس از حملات گروه های تروریستی به ارتش این کشور صورت می گیرد.

مقامات مصری می گویند رئيس جمهور این کشور برای تقدیر از نقش ارتش و اعلام همبستگی با نیروهای مسلح که با گروه های تروریستی در سینا در حال جنگ هستند، لباس نظامی به تن کرده است.

السیسی در صفحه رسمی فیس بوک خود خطاب به سربازان مصری در سینا گفت: «تاریخ از قهرمانی ها و نقش ارتش مصر در حفاظت از میهن خود به نیکی یاد خواهد کرد».


ارتش مصر می گوید که درگیری ها میان شبه نظامیان دولت اسلامی و نظامیان مصری در شبه جزیره سینا بیش از 100 کشته به جا گذاشته است.

این درگیری چهارشنبه صبح با حملات تقریبا همزمان خمپاره ای به حداقل پنج محل ایست بازرسی ارتش و یک ایستگاه پلیس در داخل و اطراف شهر«شیخ زوید» واقع در صحرای سینا شروع شد.

گروه انصار بیت المقدس که اخیرا با داعش بیعت کردند و نام خود را به ولایت سینا تغییر داده، مسئولیت حملات روز چهارشنبه را پذیرفته است.