.
.
.

شورای همکاری حملات تروریستی به مساجد را بررسی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزرای کشورِ کشورهای عضو شورای همکاری خلیج شامگاه پنجشنبه 2-7-2015 طی نشستی فوق العاده در کویت، موضوع حملات تروریستی به مساجد را در این کشورها مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه، شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد، معاون نخست وزیر و وزیر کشور پادشاهی سعودی ریاست این نشست را به عهده داشت.

طبق این گزارش، در این نشست جزئیات حمله انتحاری تروریستی به مسجد امام صادق در کویت، حملات تروریستی به عبادتگاه ها در دیگر کشورها و نیز آخرین تحولات امنیتی منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کشورهای همکاری خلیج در این نشست ضمن تاکید بر ضرورت مقابله با گروه های تروریستی، بر سر اتخاذ اقداماتی پیشگیرانه در قابل گروه های تروریستی توافق کردند.

وزرای شرکت کننده تاکید کردند که هدف تروریست ها از حمله به مساجد و قتل انسان های بی گناه، ایجاد بی ثباتی و اختلاف میان مردم این کشورها است زیرا که به گفته آنها تجربه نشان داده که گروه های تروریستی تنها در فضای آکنده از اختلاف و بی ثباتی امنیتی می توانند به اهداف شوم خود نایل شوند.

در این نشست شیخ محمد الخالد الحمد الصباح، معاون نخست وزیر و وزیر کشور کویت گزارشی از فعالیت دستگاه های امنیتی این کشور برای مقابله با گروه های تروریستی و دستگیری عاملان جنایت حمله به مسجد امام صادق را به وزرای کشورهای شورای همکاری خلیج ارائه داد.

وزرای خلیجی ضمن تشکر و قدردانی از مردم کویت به خاطر روحیه عالی آنها در مواجهه با اقدامات تروریستی، تاکید کردند که وحدت و یکپارچگی مردم کویت در برابر تروریست ها، پایبندی مردم این کشور به وحدت ملی را ثابت کرد. این وحدت پیامی بسیار مهم برای کسانی است که برای آتش افروزی و ایجاد درگیری های فرقه ای در این کشور تلاش می کنند.

جمعه هفته گذشته یک عامل انتحاری، مسجد امام صادق واقع در منطقه صوابر در کویت را مورد هجوم قرار داد. در آخرین بیانیه وزارت کشور کویت اعلام شد که حمله انتحاری به مسجد امام صادق 27 کشته و 227 زخمی بر جای گذاشت.