.
.
.

سه عضو داعش در منطقه طائف سعودی دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور سعودی از دستگیری 3 تن از اعضای گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در استان طائف با یورش به منزل آن ها خبر داد. در این عملیات یکی از نیروهای امنیتی کشته شد.

به گزارش العربیه، سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی اعلام کرد: «ساعت 4:30 بامداد جمعه 3 ژوئیه، هنگامی که نیروهای امنیتی در حال تحقیق درباره وجود یکی از افراد تحت تعقیب نیروهای امنیتی در منزلی در منطقه الشرقیه استان طائف بود، در معرض شلیک آتش قرار گرفتند، مساله یا که باعث شد نیروهای امنیتی برپایه نظام موجود با ماجرا تعامل کرده و به منبع شلیک آتش، شلیک کنند. در پی این تبادل آتش سه مظنون دستگیر شده و دستورالعمل هایی از گروه تروریستی داعش، تعدادی صدا خفه کن و شماری دستگاه کامپیوتر در منزلی که در آن حضور داشتند، کشف و ضبط شد.»

او ادامه داد: «در نتیجه تبادل آتش استوار یکم عوض سراج المالکی به شهادت رسید. تحقیقات امنیتی درباره حادثه همچنان ادامه دارد.»

سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی از یوسف عبداللطیف شباب الغامدی فردی که تحت تعقیب دستگاه های امنیتی قرار دارد خواست داوطلبانه خود را به نیروهای امنیتی تسلیم کند. او از هرکس که اطلاعاتی از این مظنون دارد نیز خواست با نیروهای امنیتی تماس بگیرد و هر شخصی که اطلاعاتی منجر به دستگیری این مظنون بدهد، پاداش دریافت خواهد کرد.