.
.
.

ویدیوی اعدام اعضای داعش توسط "جیش الاسلام"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه "جیش الاسلام" یکی از برجسته ترین تشکیلات جنگجو که در حومه دمشق مستقر است ویدیویی از نیروهای خود را پخش کرده که در آن افرادی وابسته به گروه داعش را با شلیک به آنها می‌کشند.

جیش الاسلام می گوید که این افراد را به تلافی گردن زدن سه عضو این گروه توسط داعش اعدام می کند.

در این ویدیو که به شیوه تبلیغاتی تهیه شده و بسیار شبه ویدیوهای وحشیانه داعش است، گروه "جیش الاسلام" که رهبری آن را زهران علوش بر عهده دارد، افرادی را که مدعی است وابسته به گروه داعش هستند با غل و زنجیر و لباس سیاه به تن نشان می دهد و می گوید که آنها را در اثنای نبرد در حومه دمشق اسیر کرده است.

در این ویدیو افراد دستگیر شده در برابر دوربین اعتراف می کنند که دستور داشتند تا علیه گروه های دیگر مخالف رژیم اسد و نه نیروهای ارتش سوریه وارد جنگ شوند.

احتمال دارد که این ویدیو یک ماه پیش از پخش فیلمبرداری شده و در آن بازداشت شدگانی از کشورهای سعودی، کویت و یک سوری شیعه بیعت کرده با داعش حضور دارند.

در پایان این ویدیو افراد دستگیرشده با چهره های پوشیده در حالیکه هرکدام از آنها یک کره آهنین بوسیله زنجیر به پایشان بسته شده با لباس سیاه در کنار یکی از افراد مسلح "جیش الاسلام" که لباس نارنجی زندانیان گوانتانامو را بر تن دارند در حال حرکت هستند، با این تفاوت که داعش پیش از اعدام قربانیان خود، لباس نارنجی به تن آنها می پوشاند.

این ویدیو دارای صحنه های اعدام وحشتناکی است که از زوایای مختلف فیلمبرداری شده است.

"جيش الاسلام" می گوید که به تلافی کشتن 12 تن از نیروهایش توسط داعش در 25 ماه گذشته به این عملیات اعدام دست زده است.