.
.
.

حملات گسترده نیروهای مقاومت مردمی یمن علیه حوثی ها در عدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای مقاومت مردمی یمن، روز پنج شنبه 2 ژوئیه، حملات گسترده ای را علیه مواضع حوثی ها در مناطق دار سعد، البساتین و بئر احمد در عدن، آغاز کرده اند.

بر اساس این گزارش، حوثی ها و نیروهای صالح مناطق دار سعد، البساتین و بئر احمد را محلی برای پرتاب موشک های خود علیه شهرک المنصوره در عدن قرار داده اند. حملات روز گذشته شورشیان علیه شهرک المنصوره، دهها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

یک منبع رسانه ای در یمن اعلام کرد که نیروهای مقاومت مردمی، مواضع شورشیان در البساتین را با گلوله های «آر پی جی» هدف قرار دادند. این حمله باعث کشته شدن دهها شورشی شده است.

در همین حال، مقامات محلی البریقا در گزارشی اعلام کردند، پنج خمپاره که از سوی شورشیان حوثی به سمت بندر بریقا، با هدف انفجار انبارهای نفتی پرتاب شد، بر روی منازل مسکونی سقوط کردند.

در صنعا نیز، شاهدان عینی از انفجار قوی در شمال پایتخت یمن خبر دادند. این انفجار در نتیجه منفجر شدن یک بمب دستی در نزدیکی یکی از مواضع امنیتی حوثی ها بوده است.

همچنین منطقه «الجفینه» در شهر مارب نیز در ساعات گذشته، شاهد درگیری شدید میان نیروهای مقاومت ملی و شبه نظامیان حوثی و صالح بود.

در همین حال جنگنده های نیروهای ائتلاف عربی، مواضع حوثی ها در غرب مارب را هدف قرار دادند. این حملات شماری از خودروهای نظامی گروه حوثی ها را نابود و باعث کشته شدن تعدادی از افراد این گروه شد.