فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دختر سخنگوی وزارت امور خارجه سودان به داعش پیوست

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  بنا بر گزارش های رسیده به العربیه.نت، دختر مدیر امور عربی در وزارت امور خارجه سودان و سخنگوی این وزارتخانه، به همراه مجموعه ای از پزشکان سودانی، به منظور پیوستن به گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، به سوریه رفته است.

  یک منبع دیپلماتیک که نخواست نامش فاش شود، در گفت و گو با العربیه.نت، صحت اخبار حاکی از پیوستن دختر سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه سودان را به داعش تایید کرد و گفت: «دختر علی صادق سخنگوی رسمی وزارتخانه، از چند روز پیش به همراه مجموعه ای از پزشکان، از راه ترکیه به سوریه رفته است تا به گروه داعش بپیوندد.»

  این منبع افزود که داعش موفق شد مجموعه ای از پزشکان سودانی از جمله دختر سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه را با بهانه ارائه کمک های امداد رسانی، جذب کند.

  از سویی عبدالحافظ ابراهیم سفیر سودان در سعودی گفت که سخنگوی وزارت امور خارجه سودان به ترکیه رفته تا درباره امکان بازگرداندن دخترش تحقیق کند.

  شایان ذکر است که دختر علی صادق 18 ساله است و پس از پایان سومین سال تحصیل در دانشکده پزشکی سودان، این کشور را به منظور پیوستن به گروه داعش ترک کرد.

  دو روز پیش یکی از حساب های کاربری وابسته به داعش در سایت توییتر اعلام کرده بود: «18 پزشک سودانی الاصل از دانشگاه های آمریکایی و بریتانیایی به دولت اسلامی مهاجرت کرده اند. دختر سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه یکی از آن ها است.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران