فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش جنگویان کُرد را از بخش‌هایی از شهر تل‌ابیض بیرون راند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش سه شنبه 30 ژوئن، به شهرتل ابیض سوریه حمله کرده و یکی از محله های آن را تصرف کردند. این شهر در کنترل نیروهای واحدهای حمایت از خلق کُرد قرار دارد.

  شبه نظامیان داعش اما در شهر حسکه، متحمل تلفاتی سنگین شدند.
  گروه داعش طی یک هفته گذشته، حملات همزانی علیه نیروهای دولتی سوریه و نیروهای کُرد انجام داد. این حملات پس از آن صورت گرفت که شبه نظامیان داعش، سرزمین هایی را به سود نیروهای کُرد در استان الرقه از دست دادند. شهر تل ابیض واقع در مرز سوریه با ترکیه و شهرک هایی در اطراف آن از جمله آن است. نیروهای کُرد موفق شده اند با پشتیبانی هوایی نیروهای ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا، خود را به 50 کیلومتری شهر الرقه پایتخت داعش در سوریه برسانند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد درگیری های شدیدی روز سه شنبه میان شبه نظامیان داعش و جنگجویان واحدهای حمایت از خلق کُرد در شرق تل ابیض روی داد که طی آن شبه نظامیان موفق شدند منطقه مشهور فوقانی را تصرف کنند.

  این گزارش می افزاید که گروه داعش ده ها تن از شبه نظامیان خود را در چند روستای اطراف تل ابیض مستقر کرده است.

  روز پنجشنبه شبه نظامیان داعش حمله ای ناگهانی به شهر حسکه که دارای موقعیت استراتژیک در شمال شرق سوریه است آغاز کردند. این حمله به بخش هایی از شهر روی داد که در کنترل نیروهای دولتی قرار داشتند. اما ارتش سوریه موفق شد بیشتر مناطق تصرف شده توسط شبه نظامیان داعش را باز پس گیرد.

  شهر حسکه برای همه طرف ها مهم است زیرا میان مناطق تحت تصرف داعش در سوریه و عراق قرار دارد.

  مهاجمان انتحاری

  تلویزیون دولتی سوریه در خبری فوری گزارش داد که ارتش این کشور بیشتر بخش های منطق الغویران بزرگترین منطقه مسکونی در شهر حسکه را باز پس گرفت. این منطقه یکی از مناطقی است که اخیرا شبه نظامیان تندرو آن را تصرف کرده بودند.

  خبرگزاری رویترز به نقل از ساکنان هر منطقه النشوه در حسکه گزارش داده است که نیروهای ارتش سوریه با کمک جنگجویان کُرد، هم اینک دست بالا را در این منطقه دارد. ارتش سوریه نیز می گوید که بیشتر بخش های این منطقه را از چنگ شبه نظامیان داعش در آورد.

  در روزهای اخیر، گروه داعش ده ها مهاجم انتحاری را به ایست های بازرسی ارتش روانه کرده بود؛ اقدامی که به آن ها در ورود به شهر یاری رساند.

  حسکه به دوبخش تقسیم شده که بخشی از آن در کنترل نیروهای دولتی و بخشی دیگر در کنترل جنگجویان کُرد قرار دارد. در این شهر هم مخلوطی از عرب ها و کُردها زندگی می کنند.

  ساکنان می گویند درگیری ها در بعضی خیابان های حسکه هم چنان ادامه دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران