فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جنگجویان کُرد داعش را از شرق تل ابیض بیرون راندند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  جنگجویان واحدهای حمایت از خلق کٌرد، چهارشنبه اول ژوئیه، کنترل محله ای در شرق شهر تل ابیض را که شبه نظامیان داعش سه شنبه آن را تصرف کرده بودند، باز پس گرفتند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره اعلام کرده است: «جنگجویان کُر شبه نظامیان داعش را از منطقه مشهور الفوقانی که روز گذشته آن را تصرف کرده بودند، بیرون راندند. در درگیری ها میان دو طرف سه تن از جنگویان کُرد و چهار تن از شبه نظامیان داعش کشته شدند.»

  شبه نظامیان به داعش سه شنبه 30 ژوئن، به شهرتل ابیض سوریه حمله کرده و یکی از محله های آن را تصرف کرده بودند.

  دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که در درگیری های شدیدی روز سه شنبه میان شبه نظامیان داعش و جنگجویان واحدهای حمایت از خلق کُرد در شرق تل ابیض روی داد که طی آن شبه نظامیان موفق شدند منطقه مشهور فوقانی را تصرف کنند.

  گروه داعش طی یک هفته گذشته، حملات همزمانی علیه نیروهای دولتی سوریه و نیروهای کُرد انجام داد. این حملات پس از آن صورت گرفت که شبه نظامیان داعش، سرزمین هایی را به سود نیروهای کُرد در استان الرقه از دست دادند. شهر تل ابیض واقع در مرز سوریه با ترکیه و شهرک هایی در اطراف آن از جمله آن است. نیروهای کُرد موفق شده اند با پشتیبانی هوایی نیروهای ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا، خود را به 50 کیلومتری شهر الرقه پایتخت داعش در سوریه برسانند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران